روزنامه اسپانیایی &#۳۹;مارکا&#۳۹; گزارش داد، آندرس اینیستا برای بیش از یک دهه نقش مهمی در میانه میدان بارسلونا داشته و به کسب بیش از ۳۰ جام کمک کرده است.

اینیستا با تاکید براظهارات اخیر خود در مورد جدایی از بارسلونا خاطرنشان کرد: حمایت هواداران تصمیم مرا تغییر نخواهد داد. سه شنبه شب گذشته مقابل رم، آن طور که باید و شاید بازی نکردیم و در مرحله ای که &#۳۹;نباید&#۳۹; حذف شدیم.

براساس گزارش، این هافبک ۳۳ ساله، به زودی تصمیم خود را به صورت عمومی اعلان کرده و با توجه به پیشنهادهای بیشماری که از باشگاه های چینی دارد، در تابستان نیو کمپ را ترک خواهد کرد.

حال و هوای نیوکمپ نیز حاکی از آن است که هافبک کهنه کار کاتالان ها، در آستانه جدایی از این تیم است.

با این حال ارنستو والورده سرمربی تیم بارسلونا بدون هیچ گونه توضیحی در مورد وضعیت اینیستا با تمجید از وی گفت: نمی دانم اینیستا در بارسلونا می ماند یا نه، اما به عنوان مربی این افتخار را داشتم تا با او کار کنم و از حضورش در تیم استفاده نمایم.

گفتنی است تیم فوتبال بارسلونا در حالی از مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا کنار رفت که دیدار رفت برابر رم را ۴ بر یک به سود خود به پایان رسانده بود، اما در بازی برگشت، با &#۳۹; بازگشت&#۳۹; شگفت انگیز رم با نتیجه سه بر صفر، مغلوب این تیم شد تا بارسلونا از راهیابی به مرحله نیمه نهایی ناکام بمانند.

اینیستا در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی در اظهار نظری گفته بود که شاید این بازی آخرین حضور وی در لیگ قهرمانان اروپا باشد.