حجت نظری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به استعفای برخی از مدیران و معاونان شهردار تهران پس از استعفای نجفی گفت: نجفی پس از استعفا و هنگام تشریح دلایل استعفای خود بارها تاکید داشتند که مسیری که در شهرداری تهران آغاز شده است، تغییر نخواهد کرد و حرکت مدیریت شهری بر همان مسیری که ریل‌گذاری شده است، ادامه خواهد داشت. بنابراین به نظرم طرح استعفای برخی از مدیران و معاونان کار قابل پذیرشی نیست.

 

وی با بیان اینکه گزینه بعدی شورای شهر برای شهرداری تهران هم قطعا مسیر شفافیت و مبازره با فساد را ادامه خواهیم داد، افزود: بنابراین تغییر اساسی در شیوه و سبک مدیریت شهر تهران ایجاد نخواهد شد که برخی از این عزیزان که افراد توانمندی هم در حوزه فعالیت خود هستند بخواهند استعفا دهند. هرچند این از اختیارات شهردار بعدی است که مدیرانش را خودش انتخاب کند.

 

 

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با ابراز نگرانی از این استعفاها تصریح کرد: بنده نگران هستم که اگر معاونان و مدیران شهرداری بخواهند به مسیر استعفا رفته و پشت شهر  را خالی کنند، در آینده سیاسی خود به عنوان افرادی که در شرایط حساس نمی‌توان رویشان حسابی ویژه بازکرد، شناخته شوند، از این رو پیشنهاد من به این افراد این است که مسئولیت خود را ادامه دهند تا مسیر اصلاحی ایجاد شده در شهرداری با سرعت بیشتری طی شود.

وی با بیان اینکه همه آمده‌ایم تا در شهر تهران اتفاقات بهتری بیافتد، گفت: درست است نجفی رفته اما شهر سر جای خودش هست، پس اگر برای شهر آمده‌ایم باید بمانیم و ادامه دهیم.

نظری همچنین در مورد پروسه انتخاب شهردار جدید تهران با بیان اینکه اعضای شورای شهر باید به اجماع و اتفاق نظر رسیده و در ‌نهایت پس از بررسی گزینه‌های موجود و برنامه‌های آنان شهردار تهران انتخاب خواهد شد، گفت:  محدودیتی در انتخاب نامزدهای اولیه تصدی پست شهرداری تهران وجود نخواهد داشت و افرادی که توانایی شهردارشدن داشته و تمایل پذیرش این سمت را نیز دارند می‌توانند آمادگی خود را به اعضای شورای شهر تهران اعلام کنند.