&#۳۹;عباس آخوندی&#۳۹; امروز (سه شنبه) در حاشیه مراسم گرامیداشت سالروز تشکیل حساب ۱۰۰ امام و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران در جمع خبرنگاران افزود: قرار نیست دولت در طرح مسکن اجتماعی همانند مسکن مهر خانه بسازد، بلکه در اجرای این طرح از دستگاه های اجتماعی مانند کمیته امداد، سازمان تامین اجتماعی و بنیاد مسکن حمایت می کند.

وی اضافه کرد: هر دستگاه اجتماعی برای اجرای این طرح زمینی درخواست کند می توانیم زمین مورد نیاز آنها را تامین کنیم.

** رسیدگی به موضوع کسر پنج درصد از حق مهندسان 

وزیر راه و شهرسازی درباره کسر پنج درصد از حق مهندسان ناظر از سوی سازمان های نظام مهندسی بیان کرد: طبق دستورالعمل صادر شده، سازمان های نظام مهندسی حق ندارند از دستمزد مهندسان ناظر ساختمانی این مبلغ را کسر کنند و اگر مهندسی در این زمینه به وزارت راه و شهرسازی شکایت کند در اسرع وقت به آن رسیدگی می شود.

آخوندی درباره تولید واگن های مورد نیاز کشور در شرکت های داخلی تصریح کرد: هدف ما ساخت واگن های مورد نیاز کشور در کارخانه های داخلی است تا این بنگاه ها در زمینه تولید فعال شوند.

به گفته وی، بخش زیادی از تولید ۲۰ هزار واگن باری و یک هزار واگن مسافری از محل تامین فاینانس سه میلیارد یورویی روسیه در داخل انجام می شود.

به گزارش ایرنا، آیین گرامیداشت سالروز تشکیل حساب ۱۰۰ امام و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران امروز در ساختمان بنیاد مسکن برگزار شد. 

در این آیین وزیر راه و شهرسازی، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن، قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن، برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونان و مدیران کل استانی بنیاد مسکن حضور داشتند.