سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی و اقتصادی مجلس به‌منظور بررسی موضوع تلگرام و پیام‌رسان‌های داخلی، اظهار داشت: بنابر برنامه‌ریزی قبلی، جلسه مشترکی با حضور اعضای کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی و اقتصادی مجلس درباره تهدیدات اقتصادی تلگرام و عملکرد پیام‌رسان‌های داخلی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر شورای‌عالی فضای مجازی برگزار شد، مسائلی درمورد تقویت شبکه‌های پیام‌رسان داخلی مطرح و همچنین تاکید شد که خدمات دولت در سطح شبکه‌های پیام‌رسان داخلی ارائه شود.

نماینده اصولگرای پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در این جلسه تصمیمی درمورد فیلترینگ تلگرام اتخاذ نشد، تصریح کرد: مرجع فیلترینگ تلگرام مجلس و نمایندگان نیستند؛ بنابر این تنها به بررسی ابعاد موضوع، تهدیدات و فرصت‌ها پرداخته شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین از تداوم جلسات مشترک این کمیسیون و کمیسیون اقتصادی مجلس با موضوع پیام‌رسان‌ها خبر داد و گفت: مسئولان اجرایی و نمایندگان بر حفظ و تقویت کسب و کار و اشتغال در فضای مجازی تاکید کردند.