برانکو ایوانکوویچ بعد از پیروزی یک بر صفر تیم‌ فوتبال پرسپولیس مقابل پدیده که به قهرمانی این تیم در لیگ هفدهم انجامید, اظهار داشت: یک بار دیگر قهرمانی را به بازیکنانم تبریک می‌گویم. امروز تیمی را بردیم که برای بقا با تمام توان جنگید.

مقابل پدیده قهرمانانه بازی کردیم و نشان دادیم بهترین هستیم

وی ادامه داد: به بازیکنانم به خاطر فصل خوبی که داشتند، تبریک می‌گویم. آنها قهرمانی را با قدرت به دست آوردند و از دو ماه پیش مشخص شد که ما قهرمان هستیم. آنها امروز هم نشان دادند که چرا ما یک قهرمان هستیم و یک بازی قهرمانانه را از خود نشان دادند. مقابل یک تیم بسیار خوب که برای بقا می‌جنگید، در سخت‌ترین موقعیت نشان دادیم بهترین هستیم. با این حال بابت این قهرمانی بزرگ‌ترین تبریک را به سیدجلال حسینی می‌گویم. او رکورد بیشترین قهرمانی در فوتبال ایران را شکست و اکنون شش قهرمانی دارد. از صمیم قلب به او تبریک می‌گویم و بابت همه همکاری‌ها تشکر می‌کنم. با او و بدون ایشان تیم، تیم است.

بازیکنان پرسپولیس آینده درخشانی در پیش دارند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد: از قهرمانی لیگ خوشحال هستم، چون واقعاً حفظ کردن قهرمانی برای بار دوم سخت است. این فصل هم بسیار عالی بود و از کسب قهرمانی در سوپرجام، صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و قهرمانی لیگ و همین‌طور راهیابی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان این فصل را تجربه کردیم و بهترین فصل تاریخ پرسپولیس بوده است. به همه، گرشاسبی و هیئت مدیره او، به هواداران‌مان تبریک می‌گویم و باید به کادرفنی، پزشکی، تدارکات و بقیه نفراتی که کنار ما بودند، تبریک بگویم و از آنها تشکر کنم. بازهم تکرار می‌کنم، بیشترین تبریک را به بازیکنانم می‌گویم که بیشترین استحقاق را داشتند و آینده درخشانی هم در پیش دارند.

ما همیشه در مشهد تعداد هواداران زیادی داشته‌ایم

برانکو در خصوص اینکه 90 درصد ظرفیت ورزشگاه ثامن مشهد متعلق به هواداران پرسپولیس بود، گفت: ما همیشه در مشهد تعداد هواداران زیادی داشته‌ایم. هواداران در بازی‌های قبل و فصل‌های قبل همیشه از فرودگاه که وارد مشهد شدیم تا انتهای بازی از ما حمایت کردند، پشتیبانی فراوانی داشتند و تشویق‌مان کردند. خیلی‌ها فرصت تماشا کردن ما را در اینجا ندارند و خوشحالیم که این فرصت را به هواداران‌مان در مشهد دادیم که قهرمانی را اینجا جشن بگیریم.

یک ماه پیش قهرمانی‌مان قطعی شده بود، فقط هیچ‌کس نمی‌دانست!

وی در پاسخ به این سؤال که پرسپولیس با قطعی شدن قهرمانی‌اش لیگ را به چه شکل دنبال خواهد کرد، گفت:‌ برد، برد و فقط برد. ما یک ماه پیش هم قهرمانی‌مان قطعی شده بود، فقط هیچ‌کس این را نمی‌دانست!

کیفیت تیم ما سال به سال بهتر می‌شود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این مسئله که یکی از اعضای هیئت مدیره گفته بود لیست بازیکنان تمدیدی مدنظر برانکو به دست آنها رسیده و محسن مسلمان هم در این لیست قرار دارد و با توجه به بسته بودن پنجره نقل‌وانتقاقالات آیا همه بازیکنان حفظ خواهند شد، گفت: این مسئله درون باشگاهی است و به‌هرحال می‌نشینیم و همه چیز را آنالیز خواهیم کرد. ابتدای فصل گفتم نیمکت بسیار با‌کیفیتی داریم و در طول فصل نشان دادیم که نیمکت ما چقدر با ارزش است. به‌هرحال کیفیت تیم ما سال به سال بهتر می‌شود.

برای من خیلی مهم است که سیدجلال در ایران رکورددار شد

برانکو درباره اینکه او به پرافتخارترین مربی تاریخ پرسپولیس تبدیل شد که دو قهرمانی، یک نایب قهرمانی و یک قهرمانی سوپرجام دارد، اظهار داشت: این را نمی‌دانستم. برای من فقط نتایج و موفقیت‌ها اهمیت دارد، اما مهم‌تر این است که سیدجلال رکورددار ایران شد که نقش زیادی هم در موفقیت و قهرمانی ما داشت.

اگر منشا مشکل انضباطی داشت، حتی روی نیمکت هم نبود

وی در خصوص اینکه گادوین منشا دو بازی متوالی نیمکت‌نشین بوده و آیا بازی نکردن او به مسائل انضباطی باز می‌گردد یا اینکه فنی است، گفت: نه، برعکس. من فقط بازیکنانی که می‌بینم در حال حاضر بهتر هستند به زمین می‌فرستم. اگر مشکل انضباطی بود منشا حتی روی نیمکت هم نبود.