فرحان در گفت و گو با شبکه تلویزیونی &#۳۹;الحوار&#۳۹;، به تبعیض موجود بین شاهزادگان و مردم عادی در عربستان اشاره کرد و گفت: هر آنچه برای عموم مردم عربستان ممنوع است، داخل کاخ های پادشاهی مجاز است.

وی افزود: همه شاهزادگان بازداشتی که در هتل &#۳۹;ریتز کارلتون&#۳۹; به سر می بردند، تا این لحظه ممنوع السفر هستند و اگر برای هر یک از آنها فرصتی برای تغییر فراهم شود، تردیدی در انجام آن نخواهند کرد.

فرحان فاش کرد: آمریکا و رژیم اسرائیل شرط و شروط هایی را برای پادشاه شدن محمد بن سلمان تعیین کرده اند که از جمله آن، تضمین امنیت دریانوردی رژیم صهیونیستی از طریق تنگه تیران و عادی سازی علنی روابط ریاض با تل آویو است. آخرین شرط نیز حمایت از طرح موسوم به معامله قرن است، که حق فلسطینی ها در قدس در آن نادیده گرفته شده است. 

این شاهزاده مخالف سعودی خاطرنشان کرد: شرکت دادن رژیم اسرائیل در پروژه اقتصادی &#۳۹;نیوم&#۳۹; که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان آن را مطرح کرده، در کنار مصر و اردن، از دیگر شروط تعیین شده برای بن سلمان است.

فرحان در ادامه عامل اصلی صعود بن سلمان به پله های قدرت را عدم وجود افراد قوی در خاندان پادشاهی مانند محمد بن نایف و بندر بن سلطان فرزندان عبد العزیز آل سعود دانست.

وی در عین حال گفت: تحرکاتی در آینده نزدیک در خاندان حاکم در عربستان شکل خواهد گرفت.

خالد بن فرحان آخرین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی از عربستان خارج شد و در سال ۲۰۱۳ میلادی از آلمان پناهندگی سیاسی گرفت. 

وی پیش از جدا شدن از خاندان حاکم در عربستان گفته بود که احساس می کند جانش در خطر است.