سی نت گزارش داد،  به زودی مدیر این شبکه اجتماعی به واشنگتن می رود تا پیش از تشکیل  کمیته انرژی و بازرگانی برای پاسخگویی  به سوالات مرتبط با حریم خصوصی و داده های کاربران توضیح دهد .

پس از مواجهه مارک زاکربرگ با فشار سیاسی برای پاسخگویی به رسوایی های اخیر فیس بوک در کمبریج آنالیتیکا، چاره ای وجود ندارد به جز این که در ۲ تاریخ  ۱۰ و ۱۱ آوریل برای حضور در کنگره  اماده شود. درواقع ابتدا باید مدیر عامل فیس بوک در کمیته قضات مجلس سنا و کمیته های بازرگانی در ساعت ۲:۱۵ بعد از ظهر شهادت دهد. سپس روز بعد او با کمیته انرژی و بازرگانی در کنگره در ساعت ۱۰ صبح جلسه دادرسی خواهد داشت.

 

"گرگ والدن، یک جمهوریخواه از ایالات  اورگان و عضوعضو هیئت مدیره کمیته" این جلسه را  یک فرصت مهم برای روشن کردن مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی اطلاعات مصرف کننده و کمک به همه آمریکاییان  دانست تا پیش از گذشته با مضووع حریم شخصی اطلاعات مواجه شوند.

زاکربرگ تا پیش از این  هرگز به کنگره شهادت نداده است، اما گفته مایل است در خصوص برخی مسائل به کنگره توضیحاتی ارائه کند. مشخص نیست که آیا زاکربرگ در کمیته های دیگر و یا بازرسی های جانبی حضور خواهد داشت یا خیر . این خبر درست یک روز پس از این منتشر می شود که فیس بوک اعلام کرد  بیش از ۲۷۰ صفحه مرتبط با دولت  روسیه را از بین برده است.