سرمربی تیم ملی والیبال ایران قبل از شروع تمرینات این تیم همانند سال گذشته اهداف تیم ملی در تمرینات و مسابقات پیش رو را در سال جاری برای بازیکنان شرکت کننده در اردو تشریح کرد.

ایگور کولاکوویچ بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی را مورد خطاب قرار داد و گفت: نظم و انضباط تیمی برای من اولویت نخست است و با هر گونه بی انضباطی شدید برخورد خواهد شد.

وی در ادامه از بازیکنان دعوت شده به اردو خواست هر چه در توان دارند، در تمرینات تلاش کنند و یقین داشته باشند که ترکیب تیم ملی الف بر اساس تلاش بازیکنان در تمرینات مشخص خواهد شد و از پیش تعیین شده نیست.

نخستین تمرین تیم ملی والیبال ایران ساعت ۱۷ امروز (سه شنبه) در سالن فدراسیون والیبال آغاز شد و به مدت یک ساعت و نیم ادامه داشت.

محمد طاهر وادی، جواد کریمی، فرهاد سال‌افزون، سامان فائزی، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، رحمان تقی‌زاده، مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، سلیم چپرلی، قاسم کارخانه، سعید جواهری توانا، امیر غفور، محمد رضی‌پور، امیرمحمد فلاحت‌خواه، مهدی جلوه، ابوالفضل قلی‌پور، پوریا یلی، محمدرضا حضرت‌پور، بهنام ابراهیمی، امیرحسین توخته، صابر کاظمی، میثم صالحی، مصطفی حیدری، مجتبی یوسفی، کیاوش حیدری، محمود رسولی و اکبر ولایی ۲۹ بازیکن شرکت کننده در این تمرین بودند.

لیگ ملت‌های والیبال و مسابقات قهرمانی مردان جهان دو رویداد مهم پیش‌روی تیم ملی والیبال ایران در سال ۹۷ است.