دیجیتال ترندز گزارش داد، اشکالات رایج در سیستم عامل iOS ۱۱  آنچنان تکراری شده اند، که گویی تمامی ندارند . با این وجود جدیدترین مشکل این سیستم عامل را می توان مشکل کد QR در برنامه دوربین  دانست .

گرچه برخی مدعی بودند این مشکل از تاریخ ۱۹ سپتامبر تنها در موبایل های مجهز به  نسخه بتای عمومی وجود داشته  اما روشن است که حتی نسخه نهایی نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می کند .

هشدار جدی برای آیفون بازها/کدهای QR را اسکن نکنید/سایت های مخرب در کمین هستند

اشکال کد QR در برنامه دوربین می تواند شما را به وب سایت های مخرب منتقل کند. اما دقیقا چگونه ؟ با استفاده از iOS 11، می توانید کدهای QR را با برنامه دوربین خود اسکن کنید و سپس بر روی آگهی بنر برای کد ضربه بزنید. اما براساس گزارش  های کاربران ، یک اشکال در سیستم عامل به کاربر اجازه می دهد که URL را تغییر داده و به آن تغییر مسیر دهد. در نتیجه  این کدها به جای انتقال به سایت اصلی وارد سایت هایی می شوند که می توانند بسیار خطرناک باشند .

هشدار جدی برای آیفون بازها/کدهای QR را اسکن نکنید/سایت های مخرب در کمین هستند

برای مثال نشانی اینترنتی تعبیه شده در کد QR «https: //xxx@facebook.com: 443@infosec.rm-it.de/» است، اما اگر شما سایت را باز کنید، با کد« «https: // infosec.rm-it.de/ "   رو به رو می شوید .

به گفته کارشناسان امنیتی اشکال مذکور در گزارش امنیتی تیم اپل در دسامبر 2017 گزارش شده است. اما از تاریخ 26 مارس 2018، مسئله کد QR هنوز حل نشده است.تا زمانی که اپل آپدیت نرم افزاری را برای رفع این  اشکال منتشر کند، توصیه می شود استفاده از این ویژگی را در برنامه دوربین متوقف کنید.