بن سلمان در مصاحبه با &#۳۹;واشنگتن پست&#۳۹; که امروز (دوشنبه ۶ فروردین) ضمن اعتراف به نقش آمریکا در گسترش وهابیت و هم‌پیمانی عربستان با آمریکا در دوره جنگ سرد برای گسترش تفکرات افراطی وهابیت، تلاش کرده است عربستان را از اتهام حمایت از تروریسم وهابی تبرئه کند.

وی در پاسخ به سوال واشنگتن پست مبنی بر متهم بودن ریاض به حمایت از تروریسم وهابی گفت؛ سرمایه گذاری عربستان روی گسترش وهابیت به درخواست همپیمانان در دوره جنگ سرد و با هدف جلوگیری از حضور و نفوذ اتحاد جماهیر شوروی در کشورهای جهان اسلام صورت گرفت.

بن سلمان درعین حال مدعی شده است که از نظر عربستان اکنون زمان تجدید نظر در این سیاست فرارسیده است.

ولیعهد عربستان گفت: دولت‌های مختلف در عربستان همین شیوه را پیشه خود کردند و اکنون زمان آن رسیده است که هر چیز سر جای خود قرار گیرد.

بن سلمان مدعی شد که تامین مالی وهابیت عمدتا از طریق موسسه‌های بخش خصوصی که مقرشان در سعودی است و نه دولت عربستان انجام می‌شود.

اظهارات بن سلمان بازتاب وسیعی در عراق داشت. مقامات عراقی همچنین پیش‌تر تصریح کردند که دست کم ۵۰۰۰ انتحاری سعودی با تشویق و تامین مالی این کشور در طول سال‌های گذشته در عراق عملیات تروریستی انجام داده‌اند که منجر به کشته شدن هزاران غیر نظامی و زن و کودک عراقی و ویرانی بخش وسیعی از زیرساخت‌های این کشور شده است.