علی‌اکبر صالحی اظهار کرد: ما برای سال ۹۷ چند پروژه بزرگ داریم. برخی پروژه‌ها چند سال است آغاز شده ولی برای اینکه به نتیجه برسد زمان‌بر بود. یکی از آنها که قول داده بودیم احداث بیمارستان هسته‌ای بود که یک بیمارستان فوق پیشرفته است و قرار است در استان البرز دایر شود.

وی افزود: روز قبل از عید شرکت متولی این کار با کمک وزارت بهداشت توانست ال‌سی لازم را باز کند و کار عملا در سال ۹۷ به طور جدی آغاز می‌شود. امیدواریم ظرف چهار سال آینده کشور عزیزمان از یک بیمارستان فوق‌العاده تخصصی برخوردار شود که برای معالجه امراض صعب‌العلاج بخصوص سرطان است و در غرب آسیا بی‌نظیر است، ان‌شاءالله بتوانیم کار را با سرعت پیش ببریم.

صالحی در یک گفت وگوی رادیویی با بیان اینکه بیستم فروردین ماه دستاوردهای فراوانی در حوزه هسته‌ای به معرض دید گذاشته می‌شود، گفت: ما پروژه جالبی در بحث کم‌ آبی و خشکسالی داریم که سازمان به سهم خود تلاش می‌کند حداقل کاری در این زمینه انجام دهد. ما توانستیم دستگاهی را بسازیم که با حداقل انرژی، رطوبت هوا را به آب تبدیل می‌کند. نمونه این دستگاه ساخته شده و ان‌شاءالله ۲۰ فروردین رونمایی می‌شود.

رییس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: با ساخت این دستگاه هر خانه‌ای بخصوص در جاهایی که رطوبت هوا بیشتر است امکان تولید آب آشامیدنی را پیدا می‌کند. این دستگاه با قیمت مناسب قابل تهیه است و می‌توان در هر خانه‌ای رطوبت هوا را به آب آشامیدنی تبدیل کرد.