سال ۹۶ از نظر کسب نتیجه برای پرسپولیس سالی رویایی بود چراکه شاگران برانکو در این سال به کسب دو جام و البته عملکرد فوق‌العاده در لیگ هفدهم روزهای خوشی را برای هواداران‌شان ساختند. پرسپولیس در سال ۹۶ از نظر حواشی درگیر موضوعات زیادی هم شد که در مقاطع مختلفی روی عملکرد تیم تاثیر گذاشته بود.

قهرمانی پس از ۱۰ سال

پرسپولیس سال ۹۶ را با قهرمانی آغاز کرد. ۲۶ فروردین ماه شاگردان برانکو در جریان هفته بیست‌وهفم لیگ شانزدهم در تبریز به مصاف ماشین‌سازی این شهر رفتند و در نهایت با برتری دو بر صفر در این دیدار، سه هفته پیش از پایان لیگ قهرمانی خود را مسجل کردند. البته با توافق‌های انجام شده جام قهرمانی یک هفته بعد و پس از دیدار برابر پدیده به پرسپولیس داده شد.

سوپرجام به جای داربی

در روزهایی که برانکو تیمش را برای حضور قدرتمند در لیگ هفدهم و مرحله یک چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌کرد، اسپانسری پیشنهاد بازی دوستانه میان سرخ‌آبی‌های تهرانی در کشور آلمان را داد. دیداری که تاریخ برگزاری‌اش با بازی سوپارجام که از سوی سازمان لیگ تعیین شده بوده، هم زمان بود. با وجود این که از سوی اسپانسر فشار زیادی برای برگزاری این بازی وجود داشت در نهایت پرسپولیسی‌ها رای به بازی در سوپرجام مقابل نفت دادند و با پیروز در این دیدار دومین جام را در سال ۹۶ به هوادارن خود هدیه کردند.

محرومیت آقای گل و باشگاه پرسپولیس

پس از پیروزی پرسپولیس برابر الاهلی عربستان و صعود به جمع چهار تیم برتر آسیا، و درست در روزهایی که سرخپوشان درحال آماده سازی برای بازی رفت برابر الهلال عربستان بودند، یک خبر شوک بزرگی به تیم وارد کرد. به خاطر هنرنمایی منحصر به فرد طارمی و علی اکبر طاهری که در آن مقطع مدیرعامل باشگاه بود، پرسپولیس از دو پنجره نقل‌وانتقالات و مهدی طارمی به مدت ۴ ماه محروم شدند. محرومیتی که با جریمه حدود ۷۰۰ هزار دلاری همراه بود. همین موضوع تنها ۴ روز پیش از بازی برابر الهلال باعث برهم خوردن روحیه بازیکنان شد تا این که در نهایت تیم برانکو در این دیدار  ۴ بر صفر برابر حریفش محمل شکست شود تا رویاهای مربی کروات برای صعود به فینال در گرو معجزه باشد. در نهایت هم پرسپولیس و الهلال در دور برگشت مرحله نیم نهایی لیگ قهرانان آسیا به تساوی دو بر دو رسیدند اما تیم عربستانی به لطف پیروزی در دیدار رفت به فینال رسید.

و باز هم حذف از جام حذفی

با این که از زمان حضور برانکو در پرسپولیس این تیم عملکرد فوق‌العاده در لیگ برتر داشته اما در جام حذفی نتوانسته قدرتش را به رخ رقیبان بکشد. سال ۹۵ با شکست برابر قشقایی شیراز و ۹۶ شکست در ضربات پنالتی در برابر صنعت نفت آبادان، رویای قهرمانی برانکو با پرسپولیس در جام جذفی را بر باد داد تا مربی کروات نشان دهد با وجود تیم خوبی که در اختیار دارد هنوز در کسب یک جام در لیگ ناکام بوده است.

پیروزی و شکست در داربی

یک برد و یک شسکت در داربی‌های امسال کارنامه پرسپولیس در این بازی حساس بوده است. برانکو که تیمش بازی رفت را با یک گل برنده شده بود، به دنبال این بود تا با پیروزی در بازی برگشت برابر رقیب دیرینه سرخ‌ها علاوه کسب عنوان قهرمانی، در داربی‌ها هم مرد پیروز لقب بگیرد اما وریا غفوری با گلی که در داربی ۸۶ به ثمر رساند اجازه نداد طعم شیرین قهرمانی مجدد برای پرسپولیسی‌ها دلچسب‌تر باشد.

پرسپولیس قهرمان لیگ هفدهم؟

درست است که هنوز روی کاغذ نمی‌توان پرسپولیس را قهرمان لیگ هفدهم دانست اما همه اهالی فوتبال این تیم را عملا قهرمان می‌دانند. پرسپولیس با اختلاف ۱۵ امتیازی نسبت به به تیم دوم جدول سال ۹۶ را به پایان برد تا در ۵ دیدار باقی‌ مانده‌اش فقط با کسب یک امتیاز دیگر رسما قهرمان لیگ لقب بگیرد. با این حال شاید بتوان گفت برانکو برای سال ۹۶ سه قهرمانی به هواداران تیمش هدیه داده و از نظر پیروزی برابر حریفان و امتیاز گیری هم فوق‌العاده ظاهر شد. چراکه اگر امتیازاتی که این تیم از آغاز سال ۹۶ تا پایان سال به دست آورد را جمع کنیم به عدد بی نظیر ۱۰۰ میرسیم.