صمد مرفاوی در مورد عملکرد استقلال در لیگ قهرمانان آسیا و شانس این تیم برای صعود از گروهش گفت: استقلال تا الآن پنج امتیاز گرفته و با توجه به اینکه باید در دور برگشت دو بازی در تهران انجام دهد، نسبت به سه تیم دیگر شانس بیشتری برای صعود از گروهش دارد. البته استقلالی‌ها نباید تصور کنند که چون در دو بازی میزبان هستند کار آسانی در پیش خواهند داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا استقلال می‌تواند مدعی قهرمانی در آسیا باشد، خاطرنشان کرد: قهرمان شدن در آسیا سخت است و از حالا نباید در این خصوص حرف زد. باید بازی‌به‌بازی جلو برویم. استقلال از لحاظ فنی کیفیت خوبی پیدا کرده است و امیدوارم این روند را ادامه دهد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال در واکنش به اینکه برخی معتقدند مسئولان این باشگاه باید قرارداد وینفرد شفر را تمدید کنند، اظهار داشت: در این مورد در پایان فصل می‌توان راحت‌تر و کامل‌تر حرف زد. من معتقدم که شفر باید یک جام برای استقلال بیاورد و این تیم را قهرمان جام حذفی کند. البته اگر مسئولان استقلال برای تیم‌شان یک برنامه دو یا سه ساله دارند، این کار را باید با یک مربی انجام دهند؛ مثل همان کاری که پرسپولیسی‌ها با برانکو انجام دادند.