به نظر می رسد هشدارها در خصوص بیت کوین نتیجه داده و ارزش این ارز مجازی روندی رو به نزول را طی می کند. به عبارت دیگر ناظران مالی ایالات متحده بر اساس سخنانی که طی هفته جاری گفتند بازار بیت کوین را کساد کرده اند.

به گزارش رویترز طی روزهای گذشته، بسیاری از نماینده های کنگره امریکا نسبت به حضور بیت کوین در بازارهای مالی جهان ابراز نگرانی کرده اند.

درواقع ان ها معتقدند، ارزهای دیجیتال چیزی جز دردسر برای وضعیت مالی کشور و اقتصاد ندارند . یکی از جدیدترین سخنرانی ها نیز به  بالاترین نهادهای نظارتی مالی ایالات‌متحده مرتبط می شود که  طی نشستی به هیئت نمایندگان مجلس سنای آمریکا اعلام کردند:

"در حال بررسی ارزهای رمزپایه هستیم و  به طودی تمامی صرافی‌های بدون  مجوز را مورد پیگرد قانونی قرار می دهیم "

جالب است که درست ساعاتی پس از این اظهارنظرها ارزش سهام بیت کوین در بازارهای جهانی و به ویژه در بازارهای ایالات متحده شده است.این افت ارزش رقم حدودی ۹ درصد را شامل می شود.

به نظر می رسد بیت‌کوین و بسیاری از  ارزهای پایه، طی چند سال میلیاردها دلار سرمایه را به سمت خود جذب کنند. بر همین اساس هم است که عمده نگرانی ها به وضعیت ارزهای دیجیتال و گردش مالی این ارزها در بازارهای جهانی مرتبط است.

درواقع ناظران بازارهای مالی و بورس در ایالات متحده نگرانند با افزایش نرخ فعالیت های مبتنی بر ارزهای دیجیتال، نه تنها توازن بازار بر هم بخورد، بلکه رشد ارزهای دیجیتال در یک موازنه منفی با ارزهای کاغذی قرار گیرد.