محمد جواد کولیوند نماینده کرج و رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با اشاره به شکل‌گیری کمیته‌ای برای بررسی حوادث گلستم هفتم گفت: به دستور و توصیه رییس مجلس و با همراهی کمیسیون امنیت ملی سه نفر را مامور بررسی حوادث گلستان کردیم. 

 

وی تصریح کرد: این کمیته باید با وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج و ارگان‌هایی که در این جریان از گذشته‌های دور تا الان بر روی مجموعه‌های دراویش کار می کنند و مطالعاتی را انجام می دهند،  جلسه بگذارند.

 

این نماینده مجلس با اشاره به خبرهایی در خصوص کشته شدن یک نفر از دراویش در بازداشتگاه خاطرنشان کرد: اصلا به این شکل نیست و کشته شدن یک نفر در بازداشتگاه صحت ندارد. در درگیری که اتفاق افتاده ۳ مامور نیروی انتظامی و یک بسیجی به شهادت رسیدند. در درگیری ها افرادی از طرفین زخمی شدند و در بیمارستان بودند. قطعا از نیروی انتظامی در خصوص این فرد پیگیری خواهم کرد و نتیجه آن را نیز اعلام می کنم.

 

به گفته کولیوند کمیته بررسی حوادث گلستان هفتم قرار است آمار دقیقی از کشته شدگان احتمالی و تمامی آنچه اتفاق افتاده بدست بیاورند.

 

کولیوند در خصوص تعداد دراویشی که در بازداشت هستند، یادآور شد: در آن مقطع بیش از ۳۰۰ نفر دستگیر شدند اما قوه قضاییه به سرعت بررسی کرد و خاطیان اصلی را نگه داشتند و سایر افراد را آزاد کردند. آمار دقیقی از کسانی که همچنان در بازداشت هستند نداریم. قوه قضاییه تک تک پرونده های این افراد را بررسی می کند.