گاردین گزارش داد، بر اساس رتبه‌بندی سالانه مجله فوربز در خصوص ثروتمندترین افراد جهان، جایگاه دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا امسال از پله ۵۴۴ به جایگاه ۷۶۶ سقوط کرده است. این دومین سال پیاپی است که ثروت دونالد ترامپ کاهش می‌یابد.

کاهش یک میلیاردی ثروت ترامپ در صدر کاهش‌های یاد شده در مجله فوربز است. این مجله کاهش ثروت ترامپ را به "وضعیت دشوار بازار معاملات ملکی نیویورک، به ویژه در بخش خرده فروشی، طرح دعاوی هزینه‌بر در دادگاه و کمپین انتخاباتی گران قیمت" ترامپ نسبت می‌دهد. ترامپ در نزاع قانونی بر سر ادعای فریب دانشجویان در دوره‌های آموزشی معاملات ملکی در دانشگاه ترامپ، به پرداخت 25 میلیون دلار مجبور شد.

سقوط ترامپ در فهرست میلیاردرهای جهان در حالی صورت می‌گیرد که ۳۵ فرد دیگر به لیست در مجله فوربز اضافه شده‌اند. بر اساس اعلام این مجله، اکنون ۲۲۰۸ نفر ثروتی بیش از یک میلیارد دلار دارند.

مجله فوربز نام جف بیزوس، مدیرعامل و موسس شرکت تجارت الکتونیک آمازون را در صدر فهرست میلیاردرهای جهان قرار داده و ثروت او را ۱۱۲ میلیارد دلار تخمین زده است. بدین ترتیب بیزوس جایگاه بیل گیتس، موسس شرکت مایکروسافت را از آن خود کرد و او را با ۹۰ میلیارد دلار به پله دوم فرستاد.

به نوشته فوربز، ارزش سهام آمازون طی سال گذشته، ۳۹.۲ میلیارد دلار افزایش یافته که بیشترین افزایش طی مدت یک سال در تاریخ بوده است.

انتهای پیام