هیل گزارش داد، جورج نادر، تاجر لبنانی – آمریکایی که مشاور محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی است، با تیم رابرت مولر همکاری می‌کند زیرا بازرسان این مساله را بررسی می‌کنند که آیا نادر از امارات با هدف تلاش برای نفوذ بر سیاست‌های دونالد ترامپ پول انتقال داده است یا خیر.

نیویورک تایمز گزارش داد، تیم شورای ویژه روی نشست ژانویه ۲۰۱۷ در سیشل متمرکز هستند که جورج نادر هم در آن حضور داشت. همچنین یک سرمایه‌گذار روس که با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه مرتبط است و اریک پرینس، بنیانگذار بلک‌واتر که حین دوره انتقالی مشاور ترامپ بود، در آن جلسه حضور داشتند.  

طبق گزارش نیویورک تایمز، مشاور ولیعهد ابوظبی ۱۷ ژانویه وارد فرودگاه بین‌المللی دالس واشنگتن شد تا از آنجا به فلوریدا برود و در مراسم پایان اولین سال ریاست جمهوری ترامپ در عمارت مارالاگو شرکت کند اما بازرسان اف‌بی‌آی او را بازداشت کردند و برای دو ساعت مورد بازجویی قرار گرفت و تمام وسایل الکترونیکی او گرفته شد. براساس این گزارش، از آن پس تیم مولر چندین بار از او درباره جلساتش با جارد کوشنر، استیون بنن و سایر مقام‌ها بازجویی کرده است.

گزارش‌ها درباره همکاری نادر در حالی مطرح می‌شود که رابرت مولر می‌گوید در حال گسترش دایره تحقیقاتش به سمت معاملات مالی گذشته ترامپ است. تاکنون چهار تن از مشاوران سابق کمپین ترامپ پس از تحقیقات مولر محکوم شده یا اقرار به گناه کرده‌اند. مولر همچنین ماه گذشته اتهاماتی را علیه ۱۳ تبعه روس و سه نهاد روسیه به دلیل مداخله ادعایی در انتخابات ۲۰۱۶ مطرح کرد.