خبرگزاری فرانسه گزارش داد، شرکت بلک راک، شرکت خدمات مالی آمریکایی اعلام کرد که فشارهای بیشتری را بر تولید کنندگان سلاح‌های گرم و خرده فروشان وارد می‌کند.

بلک‌راک، شرکت خدمات مالی آمریکایی و چند ملیتی است، که در زمینه سرمایه‌گذاری، مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت ثروت و مدیریت دارایی فعالیت می‌کند.

بلک‌راک که بزرگترین سرمایه گذار جهان است و بیش از شش تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت خود دارد اعلام کرد، تولید کنندگان اسلحه و خرده فروشان را تحت فشار قرار می‌دهد که نظارت بیشتری بر فروش آنها داشته باشد و در همین راستا آنها سابقه مشتریان خود را پیش از فروش اسلحه مورد بررسی قرار دهند.

در بیانیه منتشر شده از سوی این شرکت آمده است: در تراژدی اخیر در فلوریدا ما شاهد یک اتفاق ناگوار از طریق خشونت مسلحانه در آمریکا بودیم. ما بر این باوریم که باید تمام موسسات بخش خصوصی و عمومی نسبت به این مساله واکنش نشان داده و تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

این بیانیه می‌گوید: در طول دو هفته گذشته ما با مشتریان خود ارتباط برقرار کردیم وهمچنین گفت‌وگوهای خود را با بسیاری از مشتریان ادامه می‌دهیم تا آنها عملیاتی را برای محدود کردن سلاح‌های گرم انجام دهند.

در همین راستا سه شرکت فروش اسلحه از جمله والمارت، کروگر و دیک اعلام کرده‌اند که حداقل سن برای خرید اسلحه ۲۱ سال است.

در حادثه تیراندازی اخیر در دبیرستانی در فلوریدا ۱۷ محصل کشته شدند.