سردار سعید منتظر المهدی گفت: میزان کشفیات در بهمن ماه سال جاری نشان می دهد سوداگران مالی، حساب ویژه‌ای برای فروش خود در چهار شنبه پایان سال باز کرده‌اند؛ به طور میانگین این میزان مواد محترقه می توانست بین میلیون‌ها ایرانی توزیع شود.

 

وی با اعلام این که در ۲۸ روز ابتدای بهمن بیش از ۱۰ میلیون و ۸۶۸ هزار عدد ماده محترقه کم خطر و بیش از ۷ میلیون و ۴۷۶ هزار عدد ماده محترقه پر خطر کشف و ضبط شده است، گفت: در این باره ۱۲۱ نفر دستگیر شده اند که بیشترین حجم مربوط به پایتخت با رقمی بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار عدد بوده که در بازرسی‌های انجام شده از مخفیگاه متهمان و همچنین انباری‌هایی که اقدام به ساخت این مواد می‌کردند، کشف شد.

 

به گفته منتظرالمهدی، آمار کشفیات مواد محترقه در ۱۰ ماه سال جاری نیز رقمی بالغ بر بیش از ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار عدد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کشفیات این مواد رشد ۱۲ درصدی، داشته است.

 

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: ۳۱۵۵ کیلو انواع مواد محترقه دست ساز، نیز کشف شده که این رقم، نشانگر رشد ۱۸۴ درصدی کشف، نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

 

منتظر المهدی با اشاره به لزوم افزایش توجه خانواده ها نسبت به فعالیت‌های فرزندانشان در روزها و شب‌های منتهی به چهارشنبه آخر سال، گفت: پلیس هیچ گاه مخالف شادی مردم و تخلیه مثبت انرژی و هیجانات جوانی و نوجوانی نیست اما نبایستی برای شادیهای لحظه‌ای و زود گذر با استفاده از انواع مواد محترقه، تعطیلات نوروزی و چه بسا آینده خود را تباه کرده و سلامتی خود و دیگران را به مخاطره بیندازیم.