دیروز در حالی با برانکو صحبت کردیم که یک روز از شهرآورد گذشته بود ولی هنوز مرد کروات ناراحت بود. ناراحت از این که چرا نیمه اول شاگردانش بد بازی کرده بودند. ناراحت بود بابت اشتباه فردی و تکراری برخی بازیکنانش در شهرآورد و از همه بیشتر ناراحت بود برای ناراحتی هواداران! اما یک مسئله هم باعث دلخوری سرمربی پرسپولیس شده بود. برانکو در حالی با ما صحبت کرد که هنوز هم باورش نمی‌شد وینفرد شفر آن‌گونه تیمش را زیر سؤال برده باشد و از اصطلاح بزن زیرش در قبال پرسپولیس استفاده کند. با ما و برانکو ایوانکوویچ باشید تا خودتان بهتر از همه چیز سردربیاورید.

می‌خواهیم مصاحبه را از مصاحبه پس از بازی وینفرد شفر آغاز کنیم. آنجایی که مرد آلمانی مدعی شد پرسپولیس فقط دنبال دفع توپ و بزن زیرش بود. نظری ندارید؟

من در کنفرانس خبری پس از مسابقه هم عنوان کردم که از حرف‌های سرمربری آلمانی سردرنمی‌آورم. یک نیمه استقلال خوب بازی کرد و یک نیمه هم ما فشار آوردیم اما اسیر یک اشتباه فردی شدیم.

این‌ها را که شنیده بودیم. جوابی به ادعای سرمربی استقلال ندارید؟

من فقط یک جمله می‌گویم که آقای شفر! با بزن زیرش نمی‌توان ۲ سال متوالی قهرمان ایران شد. (این حرف‌ها را با ناراحتی می‌زند)

به نظر می‌رسد دلخور باشید؟

نه ولی باید به تیم حریف حتی در صورت برد احترام گذاشت. ما اشتباه کردیم، گل خوردیم و بازی را به استقلال باختیم. بعد از پایان مسابقه هم به آن‌ها و تیم برنده تبریک گفتیم بنابراین سرمربی استقلال هم باید احترام بیشتری به پرسپولیس می‌گذاشت. او جوری صحبت کرد که انگار پرسپولیس تیمی است در حال سقوط به دسته پایین‌تر در حالی که ما در ۳ سال گذشته به گواه کارشناسان بهترین بازی‌ها را در لیگ برتر ارائه دادیم و این حرف درست نبود.

حالا شما نمی‌خواهید تلافی کرده و حرفی علیه تیم استقلال بزنید؟

نه، استقلال تیمی متحول شده و قابل احترام است. ملی‌پوشان خوبی مثل امید ابراهیمی، روزبه چشمی و... را دارد. من یاد گرفتم به همه احترام بگذارم و حریف را زیر سؤال نبرم.

چیدمان اولیه پرسپولیس اشتباه بود. این حرفی است که خیلی از کارشناسان و پیشکسوتان پرسپولیس می‌زنند. شما به عنوان یک مربی منطقی آن را قبول دارید؟

من آدم خودخواهی نیستم که بگویم اصلاً اشتباه نمی‌کنم. به هر حال شهرآورد یک مسابقه خاص است و ما هم می‌خواستیم برنامه‌های خاصی برای آن بچینیم ولی نیمه اول کارمان خوب پیش نرفت...

خودتان هم اعتراف کردید که بدترین بازی فصل پرسپولیس بود. درست می‌گوییم؟

صددرصد همین‌طور است. اشتباهات فردی زیاد بود و پاس‌های سالم ردوبدل نمی‌شد اما نیمه دوم اشتباه خود را جبران کردیم. موقعیت‌هایی هم داشتیم که استفاده نکردیم.

مثل آن موقعیتی که آخر نیمه اول نصیب شجاع خلیل‌زاده شد. درست است؟

شجاع که مهاجم نیست. روی انگیزه و خواست خود جلو کشید، روی هوا پرید و توپ جلوی پایش افتاد. اتفاقاً ضربه‌اش را هم بد نزد ولی گل نشد. در شهرآوردها معمولاً خیلی موقعیت گل به وجود نمی‌آید. باید از همان تک‌موقعیت‌ها استفاده کرد.

پس از بازی گفته بودید دقت عمل ما کم بود. چرا؟

دلیلش را باید در حساس بودن همین مسابقه جست‌وجو کرد. در شهرآورد اولین اشتباه می‌تواند تاوان سنگینی به همراه داشته باشد. دقت بچه‌ها کم بود و متأسفانه استقلال هم از این اشتباهات در نیمه دوم بیشترین استفاده را کرد.

برخی‌ها معتقدند صادق محرمی و گادوین منشا باید از همان اول در ترکیب قرار ‌می‌گرفتند. پاسخی ندارید؟

جای این دو چه کسانی بازی کردند؟!

حسین ماهینی و وحید امیری!

حسین ماهینی بازیکن کم‌تجربه‌ای است؟ کاپیتان دوم ماست که در دفاع راست تجربیات فراوانی دارد. وحید امیری هم فصل گذشته در پست مهاجم چند گل ۳ امتیازی زد. ما یک تفکراتی قبل از شهرآورد داشتیم و بر همان اساس هم عمل کردیم. اگر محرمی و منشا هم توی زمین بودند و گل می‌خوردیم یک‌سری دیگر می‌پرسیدند چرا فلانی و بهمانی را روی نیمکت نشاندید.

پس با این جواب تکلیف سؤال اصلی‌ ما درخصوص محسن مسلمان هم روشن است دیگر!

قبلاً به این سؤال پاسخ دادم. بارها هم پاسخ دادم و باز هم می‌گویم دلیل نیمکت‌نشینی مسلمان فقط و فقط فنی است!

بگذریم! می‌دانید ذوب‌آهن و پارس جنوبی جم مساوی کردند. شما با یک تساوی مقابل تیم علی دایی هم قهرمان زودهنگام لیگ هفدهم خواهید شد.

سایپا تیم خوب و قابل احترامی است. از سرمربی این تیم علی دایی هم شناخت کافی دارم و ان‌شاءالله بتوانیم با یک بازی خوب جشن قهرمانی بگیریم چون واقعاً به خاطر هواداران پرسپولیس ناراحتم.

چه پیامی برای طرفداران پرسپولیس دارید که پس از شکست در شهرآورد غمگین هستند؟

من هم غمگینم و به شدت ناراحت. بیشتر از هر چیزی به خاطر هواداران عاشقی که در سراسر ایران هستند. طرفدارانی که به استادیوم آزادی آمدند و ما نتوانستیم آن‌ها را خوشحال کنیم. امیدوارم بتوانیم جبران مافات کرده و دل آن‌ها را روز پنج‌شنبه شاد کنیم.