لنتا رو گزارش داد، ولادیمیر پوتین گفت: ابتدا باید بدانیم چه اتفاقی افتاده است. موارد تخلف و اطلاعات لازم را به ما بدهند. من شخصا برای آمریکا احترام قائل هستم، با احترام به کنگره که در آن افراد تحصیل کرده هستند آنان باید درک کنند که ما در روسیه نمی‌توانیم از کسی که قانون کشور را نقض کرده حمایت کنیم، درخواست رسمی باید از کانال‌های رسمی به ما برسد و نه از طریق مطبوعات و داد و فریاد در کنگره آمریکا!

واشنگتن بارها مسکو را به تلاش برای تاثیر در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی متهم کرده است. به گفته سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، هکرهای روسی به سرورهای حزب دموکرات آمریکا نفوذ کرده‌اند.

در روز ۱۳ فوریه رابرت مولر، دادستان کل ایالات متحده آمریکا فهرستی از متهمین به دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را منتشر کرد که در راس آن از یوگنی پریگاژین، بازرگان روس و آژانس تحقیقاتی اینترنتی در سن پترزبورگ نام برده شده است.

وزارت امور خارجه روسیه نیز با رد این گونه اتهامات آن را پوچ و بی اساس خواند، زیرا چطور ممکن است که ۱۳ نفر بتوانند به سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا که دارای بودجه‌های چند میلیارد دلاری هستند و به آخرین فن آوری‌های پیشرفه امنیتی مجهزند، نفوذ کنند؟!