بازی رفت را قرمزها با یک پنالتی بردند و حالا آبی ها در پی جبران آن شکست هستند. دو تیم این روزها شرایط خوبی دارند. استقلال که در آخرین بازی اش موفق شد ۴ گل در اهواز به فولاد بزند. پرسپولیس هم همچنان صدر است و در آخرین مسابقه اش استقلال خوزستان را شکست داد. هم شفر و هم برانکو جزو مربیان خوب لیگ برتر هستند و هر کدام شان می خواهند در این باره برای هواداران سورپرایز داشته باشند. در آستانه این مسابقه کری خوانی در فضای مجازی هم بیشتر شده است و گاهی این کری خوانی ها به دعوا و جنگ لفظی هم کشیده شده است. در خارج از زمین اما بازیکنان اهل کری خوانی نیستند و کمتر می بینیم کسی در این باره اظهار نظری کند. وقتی از سید جلال حسینی کاپیتان قرمزها در این باره سوال می پرسیم، می گوید: «مگر بچه ایم بخواهیم کری بخوانیم؟ کری خوانی برای هواداران است و از آن لذت می برند ولی ما که فوتبالیست هستیم اجازه این کارها را نداریم و باید تمرکزمان روی بازی باشد.»

سید جلال درباره پیش بینی نتیجه بازی می گوید: «نتیجه مسابقاتی مثل دربی قابل پیش بینی نیست ولی قطعا ما تلاش می کنیم در دربی برنده باشیم. پیش از هر چیز امیدواریم همه از دیدن دربی لذت ببرند و راضی باشند. این مهم است که کیفیت مسابقه بالا باشد. در حال حاضر دو تیم شرایط خوبی دارند و فکر می کنم می توانیم شاهد یک بازی خوب باشیم.»

او درباره حضور تماشاگران در دربی هم چنین حرف هایی می زند: «استقبال تماشاگران از دربی که همیشه خوب بوده و قطعا برای بازی امروز هم طرفداران زیادی به ورزشگاه می آیند. از هواداران مان همین جا می خواهم تا تمرکزشان فقط روی تیم خودشان باشد و با حریف کاری نداشته باشند. باید طرفداران هر دو تیم احترام تیم مقابل را حفظ کنند. فکر می کنم نباید کری خوانی های مجازی وارد ورزشگاه شود.»