پایگاه صهیونیستی اسرائیل هیوم به نقل از منابع خود مدعی شده است که دفتر ایران در سازمان ملل نسبت به سخنان ضدایرانی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در کنفرانس امنیتی مونیخ به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرده و تاکید کرده که این اظهارات تهدید مستقیم علیه جمهوری اسلامی ایران تلقی میشود.

نتانیاهو طی سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ با اشاره به توافق هسته‌ای ایران، مدعی شد، توافقی که قرار بود باعث صلح و امنیت جهانی شود، رژیم ایران را جسورتر کرده و شمارش معکوس برای زرادخانه هسته‌ای ایران را آغاز کرده است.

نخست وزیر رژیم اسرائیل، با تکرار ادعای تمایل ایران برای تاسیس پایگاه نظامی در سوریه، تاکید کرده بود: «در صورتی که لازم باشد، علیه آن اقدام می‌کنیم، نه فقط علیه گروه‌های مورد حمایت ایران، بلکه علیه خود ایران اقدام (نظامی) می‌کنیم».

در ادامه این گزارش آمده است؛ غلامعلی خوشرو سفیر دائم ایران در سازمان ملل در نامه خود به 15 عضو شورای امنیت گفته؛ نتانیاهو ایران را تهدید به حمله نظامی کرده است. ما از شما میخواهیم که در مقابل این تهدیدات و اقدامات مخرب رژیم اسرائیل بایستید و با آن مقابله کنید. 

این پایگاه اسرائیلی در ادامه گزارش داد که اسرائیل هم از ایران در زمینه نقض حریم فلسطین اشغالی توسط یک پهپاد ایرانی به سازمان ملل شکایت کرده است.

این درحالیست که اسرائیلیها هیچ مدرکی دال بر اینکه این پهپاد از سوی ایران به حریم هوایی فلسطین اشغالی نفوذ کرده باشد ارائه نکرده اند.

رژیم صهیونیستی شنبه 21 بهمن ادعا کرد که یک پهپاد ایرانی از سوریه وارد بلندی‌های جولان اشغالی شده و هدف یک بالگرد اسرائیلی قرار گرفته است. در پی این حادثه، جنگنده‌های اسرائیلی با ورود به حریم هوایی سوریه، مناطقی را هدف قرار داده‌اند. در جریان این عملیات یک جنگنده اف-16 اسرائیل هدف پدافند هوایی ارتش سوریه قرار گرفته و ساقط شد.