AP گزارش داد، اخیرا آریانا کوکورز، شناگر المپیکی آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که مربی‌اش او را مورد آزار جنسی قرار داده است. البته سین هاچیسن مربی این شناگر اتهامات را رد کرد. او اعلام کرده است که این شناگر به رابطه با او رضایت داشته است.

با این وجود گزارش‌های مختلفی درباره آزار جنسی شناگران در آمریکا باعث شد که دو مسوول بلند پایه فدراسیون شنای آمریکا استعفا دهند.

رییس فدراسیون شنای آمریکا در نامه‌ای به اعضایش در این رابطه اظهار کرد: من تایید می‌کنم که فدراسیون شنا با چنین مشکل جدی‌ای روبه‌رو شده است و هدف در حال حاضر حفاظت از کودکان  و ورزشکاران است. ما هر روز سخت تلاش می‌کنیم تا شرایط بهتر شود. می‌خواهیم که هر اطلاعاتی را که دارید بشنویم. در حال حاضر فدراسیون شنای آمریکا، بحرانی شبیه به فدراسیون ژیمناستیک این کشور مواجه شده است.

اوایل این ماه سایت خبری اورنج کانتی در گزارشی مدعی شد که تمامی اعضای هیات اجرایی فدراسیون شنای آمریکا از سوء استفاده‌های جنسی مربیان شنا در این سال‌ها آگاهی داشته‌اند اما کاری در این زمینه انجام نداده‌اند.

هنوز کاملا مشخص نیست که دو مسوول استعفا داده از فدراسیون شنای آمریکا چه نقش و فعالیتی داشته‌اند. یکی از این افراد رییس امنیت ورزش فدراسیون بوده است که گفته می‌شود با یکی از مربیان نیز در ارتباط بوده است.

دیگری نیز مدیر گسترش باشگاه‌های فدراسیون بوده است که در سن ۲۰ سالگی با یکی از شناگران جوان ازدواج کرده و بعدها طلاق گرفته است.

گفته می‌شود وکیل کوکورز پیش از این خواستار اخراج این دو نفر شده بود و به فدراسیون اعلام کرده بود در صورتی که این دو نفر اخراج نشوند مشخص می‌شود که فدراسیون نیز از آن‌ها حمایت می‌کند و کارهای آن‌ها را پنهان می‌کند.