هیل گزارش داد، جمهوری‌خواهان آمریکا ظاهرا نگرانند که مارشا بلک‌برن، جمهوری‌خواه اهل تنسی که گزینه مورد نظر آنها در رقابت برای سنا است، نتواند در انتخابات برنده شود. سی‌ان‌ان گزارش داد سناتور باب کورکر با سناتورها لامار الکساندر (جمهوری‌خواه-تنسی) و لیندسی گراهام (جمهوری‌خواه-کارولینای جنوبی) و نیز میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت سنا که از جمهوری‌خواهان ایالت کنتاکی است، رایزنی کرده است.

مشخص نیست که آیا ابتکارعمل گفت‌وگوها از طرف کورکر بوده است یا خیر. دفتر کورکر هنوز اظهارنظر نکرده است اما سخنگوی مارشا بلک‌برن می‌گوید او از رقابت سنا کنار نمی‌کشد.

او گفت: زمان آن گذشته است که "کلوب پسران پیر" در واشنگتن فکر کنند که می‌دانند بهترین فرد برای نامزدی کیست.

کورکر که ریاست کمیته روابط خارجی سنای آمریکا را در دست دارد، بازنشستگی خود را در سپتامبر اعلام کرد. او چندین بار بر سر چندین مورد با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اختلاف‌نظر پیدا کرد و مهمترین آنها ماه اکتبر بود که ترامپ در توئیتی مدعی شد که این سناتور التماس می‌کرد که او تاییدش کند اما ترامپ امتناع کرد.

کورکر در پاسخ گفت کاخ سفید به یک مرکز نگهداری از بزرگسالان تبدیل شده است که وظیفه آن نظارت و نگهداری از رئیس‌جمهوری است.  سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید دوشنبه در نشست هفتگی با خبرنگارن درباره این گزارش‌ها اظهارنظری نکرد.