تد کروز سناتور آمریکایی بیانیه‌ای منتشر و در آن به محکوم کردن آنچه رژیم صهیونیستی اقدامات اخیر ایران در سوریه می‌خواند، پرداخت.

به نوشته روزنامه اورشلیم پست، تد کروز در این بیانیه با تکیه بر ادعای مقامات صهیونیستی مبنی بر اینکه یک پهپاد ایرانی روز شنبه وارد حریم هوایی اسرائیل شده است، گفت: ایران در روزهای اخیر دست به یک اقدام غیرقابل قبول و خصمانه علیه دوست و متحد نزدیک ما یعنی اسرائیل زده است.

وی در بیانیه ادعایی خود افزود: نیروهای مورد حمایت ایران همچون حزب‌الله و حماس پیش از این نیز با استفاده از منابعی که ایران تامین کرده، اسرائیل را هدف قرار داده‌اند اما اقدام اخیر آنها یک عملیات مستقیم توسط ارتش ایران علیه اسرائیل محسوب می‌شود و این به طور قطع قابل پذیرش نیست.

این سناتور جمهوریخواه با تاکید بر اینکه آمریکا در برابر ایران در کنار اسرائیل می‌ایستد، گفت: اسرائیل مدتی است که سعی دارد توجهات را به سمت تلاش‌های ایران برای ایجاد جبهه‌ای دیگر در مرزهایش و تلاش برای ایجاد یک حضور نظامی دائم در سوریه جلب کند اما جامعه بین‌الملل کاملا نسبت به آن بی‌تفاوت بوده است.

کروز با طرح ادعاهای بی‌اساس و خصمانه واشنگتن و رژیم صهیونیستی مبنی بر حمایت ایران از فعالیت‌های تروریستی در منطقه، افزود: من به اسرائیل پیشنهاد یک پاسخ شدید می‌دهم و تاکید می‌کنم که مردم آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، غرب و آمریکا تحت رهبری رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر این ادعا را مطرح می‌کنند که ایران نه تنها در سوریه حضور نظامی داشته، بلکه در تلاش است این جایگاه خود را تقویت کند و در این راستا در حال ایجاد پایگاه‌های نظامی و کارخانه‌های تولید سلاح و موشک در سوریه و لبنان است.

این در حالی است که مقامات کشورمان به طور قوی هرگونه ادعا در این زمینه را رد و تاکید می‌کنند که حضور ایران در سوریه تنها به صورت مستشاری و بنا به درخواست دولت مشروع این کشور بوده است.