هاشمی عصر روز شنبه در همایش زن، انقلاب و اندیشه اسلامی در گرگان اظهار کرد: انقلاب اسلامی آسان به دست نیامده که آسان از کف رود و با تمام جان از آن پاسداری خواهیم کرد.

وی ابراز کرد: چشم امید مردم در برهه های حساس انقلاب به دلسوزان واقعی و انقلابی های اصیل است تا کشور را از گرفتار شدن در بحران های ایجاد شده توسط نااهلان نجات دهند. 

رییس بنیاد بیماریهای خاص گفت: نمونه واقعی این گونه دلسوزان کشور آیت الله هاشمی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام بود که در سال های طولانی مبارزه و مسوولیت قبل و بعد از انقلاب به چیزی جز نجات کشور از بحران ها فکر نکرد و برای مصالح نظام تمام تهمت ها و دروغ ها را به جان خرید.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سیر تحولات انقلاب اسلامی گفت: برخی افراد که اعتقاد چندانی به جمهوری اسلامی نداشته و حتی امام راحل را متحجر می دانستند امروز دم از انقلابی گری زده و می خواهند مسیر انقلاب را منحرف کنند که باید هوشیار بود.

وی بیان کرد: آحاد مردم بویژه نیروهای اصیل انقلاب نباید به این افراد اجازه خودنمایی داده و باید با ایستادگی در برابر آنان از تکرار ظهور خوارج جلوگیری کنند.

هاشمی گفت: نااهلانی که امام راحل همواره تاکید داشتند نباید نظام به دست آن ها بیفتد از هر ابزاری برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند و البته سرنوشت کشور و مردم برای آن ها اهمیت ندارد. 

وی بیان کرد: یکی از محوری ترین نقش آفرینان جلوگیری از قدرت گرفتن این گونه افراد احزاب هستند که با روشنگری و فعالیت های مدون می توانند مانع ظهور پدیده های نااهل و مخالف با جریان اصیل انقلاب شوند.

وی همچنین بر لزوم عمل کردن دولت به وعده ها تاکید کرد و گفت: متاسفانه تامین رفاه، ایجاد شغل و امکانات گسترده همگانی هنوز فراگیر نشده و لازم است برای جلوگیری از نارضایتی عمومی تلاش بیشتری کرد.

هاشمی با تبریک فرا رسیدن ۲۲ بهمن از زنان مبارز به عنوان یکی از ستون های اصلی انقلاب یاد کرد و اظهار داشت: در رژیم گذشته و به واسطه محدودیت های اعمال شده زنان عرصه ای برای نمایش توانایی های خود نداشتند اما انقلاب اسلامی امکان فعالیت اجتماعی گسترده را در اختیار این قشر قرار داد که نتیجه آن پذیرش مسوولیت در رده های گوناگون توسط بانوان است.