الجزیره گزارش داد: همزمان، بیانیه روسیه تهدید امنیت سربازان روس حاضر در سوریه را غیر قابل قبول دانست و نسبت به خطر افزایش تشنجها در سوریه هشدار داد.

گزارشها حاکی از آن است که برخی پایگاههای نظامی هدف قرار داده شده توسط جنگنده های اسرائیلی، در نزدیکی شهر تدمر قرار داشته اند که تعدادی از نیروهای روسیه را در خود جای داده است، این در حالی است که منابع اسرائیلی تصریح کرده اند که حملات به پایگاههای سوریه به شکلی دقیق انجام شده، تا نظامیان روس را در معرض این ضربات نظامی قرار ندهد.

به گفته مدیر دفتر الجزیره در مسکو، بیانیه وزارت خارجه روسیه دربردارنده انتقادی نسبت به حملات اسرائیل است، همچنانکه در مورد هر اقدام نظامی علیه نظامیان روسی در سوریه، لحن تندی داشت.

وی در ادامه سخنانش در این باره افزود:به نظر می رسد اسرائیلی ها با روسیه در خصوص اقدام اخیر خود هماهنگ نکرده اند و جه بسا از توافقهایی که اخیرا بین پوتین و نتانیاهو صورت گرفته؛ خارج شده باشند؛ یا اینکه به توصیه های روسیه در مورد عدم اقدام به  هرگونه عملیات نظامی در سوریه، در سایه شرایط پیچیده کنونی، گوش نداده اند.

چه بسا لحن روسیه اشاره به این مهم دارد که نیروهای روسیه طی حملات هوایی اسرائیل به مناطقی در اطراف دمشق و حمص، در معرض خطر قرار گرفته اند و بیانیه روسیه بر این نکته تاکید می کند که حفظ مناطق کاهش درگیریها، بویژه منطقه جنوب غربی سوریه، ضروری است؛ منطقه ای که روسها و آمریکایی ها تلاش کرده اند از طریق آن، امنیت اسرائیل را حفظ کنند.