با اعلام این شکایت بلافاصله به دستور رئیس کلانتری، تیم تجسس در محل سرقت حاضر شد.

بررسی‌های اولیه مأموران نشان می‌داد سارق یا سارقان با تخریب درِ بالکن طبقه اول وارد خانه مال‌باخته شده و پس از سرقت از طریق بالکن متواری شده‌اند.

مأموران در ادامه تجسس و بررسی محل سرقت، متوجه وجود رسید دستگاه کارتخوان روی فرش اتاق‌خواب شدند. صاحبخانه وقتی با برگه رسید دستگاه کارتخوان روبه‌رو شد، اعلام کرد این رسید متعلق به او نیست.

مأموران که با پیداکردن این رسید احتمال می‌دادند رسید متعلق به سارق یا سارقان باشد، تحقیقات خود را روی این موضوع متمرکز کردند. سرانجام پس از تحقیقات و استعلام مشخص شد برگ تراکنش بانکی، متعلق به دستگاه کارتخوان یک سوپرمارکت در محله تهرانپارس است.

با شناسایی این مغازه، مأموران کلانتری به صورت نامحسوس تحقیقات خود را ادامه دادند تا سرانجام هویت صاحب حساب به نام «الف.ر» شناسایی شد. با شناسایی هویت «الف.ر»، مأموران با بررسی سوابق کیفری او متوجه شدند او دارای چند سابقه کیفری به اتهام سرقت منزل است.

مأموران که از وقوع سرقت از سوی این دزد سابقه‌دار مطمئن شده بودند، با کسب دستور قضائی تحقیقات را برای دستگیری متهم آغاز کردند.

سرانجام روز چهارشنبه مأموران کلانتری قلهک با شناسایی پاتوق متهم و اطمینان از حضور او در این پاتوق در شرق تهران، موفق شدند متهم جوان را دستگیر و به کلانتری منتقل کنند.

متهم پس از انتقال به کلانتری منکر هرگونه سرقت بود و ادعا کرد اصلا نمی‌داند محله اختیاریه کجاست. در حالی‌که تحقیقات برای رمزگشایی از این پرونده ادامه داشت، مال‌باخته پس از حضور در کلانتری و مواجه‌شدن با متهم، ساعت مچی سرقت‌شده از خانه‌اش را روی دست سارق مشاهده کرد. سرانجام سارق جوان که متوجه شده بود نمی‌تواند منکر سرقت شود، به دزدی از خانه خیابان اختیاریه اعتراف و دوستش را به‌عنوان همدستش در این سرقت معرفی کرد.

بنا بر این گزارش، با توجه به سوابق متهم و وقوع سرقت منزل در محدوده، متهم برای شناسایی سایر جرائمش در اختیار مأمورا پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. همچنین تحقیقات برای دستگیری همدست متهم ادامه دارد.