خبرگزاری سوریه گزارش داد، وزارت خارجه سوریه در دو نامه جداگانه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت تاکید کرد: تجاوزهای مکرر اسرائیل به سوریه در راستای ادامه روش خصمانه‌ای است که این رژیم در پیش گرفته و نشان دهنده حمایت اسرائیل از گروه‌های تروریستی برای طولانی‌تر کردن بحران سوریه و بالا بردن روحیه شکست خورده تروریست‌هاست.

وزارت خارجه سوریه بار دیگر از شورای امنیت خواست این تجاوزهای رژیم صهیونیستی را محکوم کند.

جنگنده‌های اسرائیلی روز چهارشنبه اهدافی در شمال دمشق را هدف قرار دادند. شبکه الحدث اعلام کرد که این حمله مرکز پژوهش‌های علمی در جمرایا در حومه دمشق را هدف قرار داده است. ارتش سوریه تاکید کرد که توانسته با هدف قراردادن "چندین موشک و یک جنگنده اسرائیلی"، حمله را دفع کند.

در نامه وزارت‌خارجه سوریه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت آمده است: رژیم اشغال‌گر اسرائیل بار دیگر روز چهارشنبه به اراضی سوریه حمله کرده و جنگنده‌های این رژیم با استفاده از حریم هوایی لبنان با موشک‌ یکی از مناطق حومه دمشق را هدف قرار دادند.

بنا بر اعلام این وزارت‌خانه، "همزمانی حملات اسرائیل به سوریه با حملات شریکان تروریست این رژیم به محله‌های امن دمشق و دیگر شهرهای سوریه دلیلی روشن بر هماهنگی و هم‌پیمانی موجود میان اسرائیل و تشکیلات تروریستی حاضر در سوریه است."