محمدجواد حق‌شناس، علی اعطا و‌ حجت نظری سه عضو شورای‌شهر تهران با حضور در کانون پرورش فکری کودکان همراه برخی اصحاب رسانه و خبرنگاران به تماشای فیلم چهارراه استانبول در جشنواره فیلم فجر نشستند.

حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در پایان این فیلم که به موضوع حادثه پلاسکو پرداخته بود، گفت: از تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم که با این موضوع افکار عمومی راتحت تاثیر گذاشت، سپاسگذاری می‌کنم.

او ‌در ادامه گفت: موضوعاتی که با افکار عمومی ارتباط دارد، فرصتی برای تفکر، تامل و اندیشه را ایجاد می‌کند. در چنین مواردی، موضوع را می‌توان از وجوه مختلف مورد بحث و بررسی قرار داد.

رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای‌شهر ادامه داد: کارگردان این فیلم هم با در نظر گرفتن این موارد، در این فیلم کنار پرداختن به آتش‌نشانان و حادثه پلاسکو برخی موارد جامعه مانند مشکلات تولیدکنندگان را بازگو کرد.

در ادامه اعطا، سخنگوی شورای‌شهر نیز در پایان فیلم ضمن تجلیل از تهیه‌کننده و کارگردان برای پرداختن به موضوع آتش‌نشانان و حادثه پلاسکو گفت: فرصت خوبی بود تا همراه خبرنگاران فیلم چهارراه استانبول را مشاهده کنیم. این فیلم‌با انتخاب موضوع مهم و روایت جذاب از یک داستان، تمام مخاطبان را درگیر کرده بود.

عضو هیات‌رییسه شورای شهر تهران با بیان اینکه این فیلم یکی از فیلم‌های موفق این دوره جشنواره فجر است، گفت: از کارگردان و بازیگران این فیلم که با هنرمندی توانستند اثری خلق کنند که مخاطب را درگیر کند تشکر می‌کنم.

حجت نظری، دیگر عضو‌ کمیسیون اجتماعی فرهنگی شورای‌شهر تهران هم پس از مشاهده فیلم چهارراه استانبول گفت: فیلم‌خوش‌ساختی را دیدیم که توانست پس از یک‌سال، آن روزها را برای مخاطبان خود یادآوری کند تا به این موضوع فکر کنیم که آتش‌نشانان چه جانفشانی‌هایی می‌کنند.

وی‌ در ادامه گفت: صدها ساختمان مانند پلاسکو در شهر تهران وجود دارند که باید از استفاده آنها جلوگیری شود. شهرداران مناطق برای اجرای این مورد به اجرای قانون اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تا شاهد حوادث دیگر مانند حادثه پلاسکو نباشیم.