نیویورک تایمز با استناد به سخنان چهار مطلع گزارش داد، وکلای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نگرانند که علاقه وافر او به بیان اظهارات غلط و نقض سخنان خود موجب شود که او به دروغگویی به بازرسان متهم شود.

ترامپ ماه گذشته به خبرنگاران گفت که مایل است تحت سوگند با شورای ویژه رابرت مولر مصاحبه کند.

یک فرد مطلع گفت هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است که آیا ترامپ با یک مصاحبه موافقت می‌کند یا خیر.

ترامپ هرگونه همدستی کمپین خود با مسکو را رد کرده و تحقیقات مرتبط با روسیه را "شکار ساحران" می‌داند. چنانچه رئیس‌جمهوری آمریکا با مصاحبه مخالفت کند، مولر می‌تواند احضاریه علیه او صادر کند. صدور احضاریه هم می‌تواند جنگی را در دادگاه‌ها به راه بیندازد که نهایتا تصمیم‌گیری به دادگاه عالی واگذار می‌شود.

نیویورک تایمز گزارش داد، "جان داود" و "جی سکولو" که رهبری تیم وکلای ترامپ را بر عهده دارند و به او مشاوره می‌دهند، از رئیس‌جمهوری آمریکا خواستند تا با درخواست مصاحبه مخالفت کند.

تایمز گزارش داد، وکلا و برخی از مشاوران ترامپ معتقدند که مولر تمایلی به صدور احضاریه علیه رئیس‌جمهوری امریکا و رویارویی با کاخ سفید ندارد؛ چرا که ممکن است مولر در دادگاه شکست بخورد.

به گزارش تایمز، مارک کسوئتز، وکیل شخصی قدیمی ترامپ هم درباره یک مصاحبه خودخواسته با مولر هشدار داده است. تای کاب، یکی از وکلایی که ماه ژوئیه استخدام شد تا پاسخ کاخ سفید به تحقیقات روسیه را مدیریت کند، هم نسبت به مصاحبه احتمالی هشدار داده است.