دقایقی پیش اولین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید بقایی در شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

حمید بقایی پس از دادگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد جلسه امروز گفت: در این جلسه در مورد کلیات صحبت شد. قرار است جلسه بعدی روز سه‌شنبه برگزار می‌شود ما در خواستمان این بود که سالن بزرگتر باشد تا خبرنگاران و مردم نیز بتوانند حاضر شوند چرا که جای محیط دادگاه تنگ بود.

معاون دولت احمدی‌نژاد در پاسخ به این پرسش که این کلیات مطرح شده چه بود، اظهار کرد: کلیات جلسه مربوط به اتهاماتی بود که قبلا هم می‌گفتند مثل اینکه سپاه پاسداران به تو ارز داده و تو آنها را «هاپولی» کردی.

دادگاه درباره یکی از اتهامات متقاعد شد

همچنین عبدالله‌پور، وکیل بقایی در پایان جلسه اول رسیدگی به پرونده حمید بقایی در دادگاه تجدید‌نظر در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز جلسه خوبی بود و آقای بقایی که از انسان‌های شریف و پاکدستی هستند، دفاعیات بسیار خوبی عنوان داشتند و به نظرم دادگاه در مورد یکی از اتهامات مطرح شده نسبت به موکلم متقاعد شد.

وکیل بقایی در تشریح موضوعات بررسی شده در جلسه امروز اظهار کرد: در مورد یکی از موضوعات اتهامی دفاعیاتی داشتیم. موضوع اتهامی که بررسی شد، اختلاس ارزهای منتسب به یکی از نهادهای انقلابی است که مدعی هستند این وجوه برای انجام کاری به آقای بقایی داده شده است. این ادعا واهی بوده و هیچ سند و مدرکی وجود ندارد و صرفا با شکایت شاکی صورت گرفته و بر همین اساس موکلم به ۱۵ سال حبس محکوم شده است. تصورم این است که دفاعیات ما بسیار منطقی بوده و پذیرفته می‌شود.

وی در مورد روند جلسه امروز نیز گفت: قضات شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر افرادی عادل و عالم و مسلط به پرونده بودند وامیدوارم آنچه به عدالت است را در رای خود صادر کنند . هرچند که بسیار ایراد داریم اما راضی بودیم. خدا را شکر که اجازه دفاع را به ما می‌دهند. جلسه امروز نسبت به دادگاه بدوی قانونمندتر رسیدگی شد.