بررسی‌های ایسنا نشان می‌دهد این افزایش نرخ در مسیرهای بندرعباس-تهران، کیش-تهران، اصفهان-تهران، بوشهر-تهران و مشهد-تهران تا ٣٠٠ درصد بوده، همچنین مسیرهای هوایی شیراز، تهران، عسلویه و رشت منتهی به تهران با افزایش دو برابر نرخ مواجه شده‌اند. این در حالی است که به گفته آژانس‌دارها بیشتر پروازها همچنان به دلیل مسدود بودن فرودگاه‌ها انجام نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، براساس اعلام دفاتر خدمات مسافرتی نرخ بلیت کیش-تهران که در حالت عادی بین ۱۵۰ تا ۲۸۰ هزار تومان فروخته می‌شود، اکنون با قیمت ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان روی سیستم‌های فروش قرار گرفته است. پرواز بندرعباس تهران نیز با وجود آنکه هنوز متوقف است با قیمت ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به فروش گذاشته شده است، در حالی که نرخ اصلی بلیت این مسیر نهایت تا ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

مسیر اصفهان-تهران نیز که در حالت عادی بلیت‌های آن از ۱۰۰ تا ۱۹۰ هزار تومان فروخته می‌شود، اکنون با قیمت ۴۰۰ هزار تومان در حال فروش است. مسیر اهواز که ۹۰ درصد پروازهای آن انجام نمی‌شود با دو برابر قیمت یعنی ۵۰۰ هزار تومان در حال فروش بلیت است. بلیت این مسیر در حالت عادی نهایت تا ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

مسیر مشهد به تهران نیز با افزایش قابل توجه قیمت روبرو شده هر چند که برخی ساعت‌های آن ریزش نرخ داشته. بیشترین قیمت بلیت این مسیر تا ۵۰۰ هزار تومان است.

مسیر شیراز به تهران نیز که امروز همه پروازهای آن صفر شده برای فردا با افزایش محسوس نرخ و رقمی در حدود ٢٠٠ درصد مواجه است.

حرمت الله رفیعی _ رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران مسافرتی _ با تأیید این  نرخ های افزایش یافته به ایسنا گفت: نمی‌توان قضاوت کرد عامل این گرانفروشی آژانس‌ها یا شرکت‌های هواپیمایی هستند، به هر حال ما بخشنامه‌ای را به دفاتر خدمات مسافرتی فرستاده‌ایم که از فروش بلیت‌ها با قیمت‌های خارج از نرخ مصوب خودداری کنند و از سازمان هواپیمایی خواسته‌ایم جلوی این گران فروشی در شرایط حال حاضر را بگیرد.