رای الیوم گزارش داد، عادل بن احمد الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان با بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس پیرامون روابط ویژه دو کشور "دوست" و آخرین تحولات منطقه و جهان مذاکره کرد.

همچنین قرار است که جانسون در جریان سفرش به عربستان با ملک سلمان، پادشاه و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور به بحث درباره پرونده‌های مختلف در راس آن بحران قطر و کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس و پرونده یمن بنشیند.

پیشتر منابع دیپلماتیک در ریاض اعلام کرده بودند، وزیر امور خارجه انگلیس با همتای عربستانی خود پیرامون نتیجه تلاش‌های کویت برای حل بحران قطر و همچنین تلاش برای ممانعت از گسترش دامنه این بحران و ایجاد وحدت بین کشورهای عرب حوزه خلیج‌ فارس به منظور ثبات در منطقه، بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

به گفته این منابع که ترجیح دادند هویت‌شان فاش نشود، جانسون همچنین پیرامون مسائل امنیتی و روابط دو جانبه با تمرکز بر همکاری برای مقابله با تهدیدات مشترک گروه‌های تندرو و تروریست‌ها مذاکره خواهد کرد.

بوریس جانسون در یک سفر منطقه‌ای به عمان رفته و قرار است به امارات و ایران نیز سفر کند. این تور منطقه‌ای به منظور مذاکره با رهبران این کشورها پیرامون پرونده‌های مهم خواهد بود.

وی پیشتر گفته بود، عربستان سعودی حق دفاع از خود و تحقق یک راه حل در رابطه با بحران یمن را دارد.