این روزها دو باشگاه پرسپولیس و استقلال درگیر اصلاخات ساختار مالی خود هستند و به دلیل صحبت هایی که در برنامه ۹۰ انجام شد، قرار است مجلس شورای اسلامی طرح تحقیق و تفحص از این دو باشگاه را کلید زده است. از همین رو باشگاه پرسپولیس اطلاعیه ای صادر کرد و در این اطلاعیه آمده است: باشگاه پرسپولیس در حرکت نوین خود شفافیت مالی، افزایش بهره وری، تلاش برای کاهش بدهی های انباشته در راستای توسعه و پیشرفت پایدار ، حرکت در مسیری که خواسته های به حق هواداران برآورده شود و تلاش برای کسب درآمد طبق موازین و محدودیت های قانونی را به عنوان سیاست های اساسی خود دنبال می کند. از این رو در راستای اظهارات وزیر محترم ورزش و جوانان و رییس فدراسیون فوتبال ، آمادگی و استقبال همه جانبه خود را از تحقیق و تفحص نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی اعلام می دارد. امیدواریم این امر در آینده گسترش یابد. باشگاه پرسپولیس وامدار نزدیک به دو دهه نابسامانی و بحران در امور مالی و اجرایی است که در حرکت نوین باشگاه و در راستای تاکیدات وزیر محترم ورزش و جوانان ، برای ساماندهی و نظم امور اجرایی ، مالی و تشکیلاتی گام بردارد.

حرکت باشگاه پرسپولیس بر اساس قوانین و مقررات کشور و حسابرسی دقیق و پرداخت بخش اعظم بدهی های انباشته سالیان قبل ، توام با شفاف سازی بوده است و برای همین است که از هرگونه تحقیق و تفحص و حسابرسی در امور باشگاه استقبال می کنیم و آن را راهگشا برای ادامه این مسیر می دانیم. پرسپولیس به عنوان پرطرفدارترین تیم ایران و پرتماشاگرترین تیم ورزشی آسیا بی تردید از بزرگترین سرمایه های مردمی و اجتماعی کشورمان است و حساسیت نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی را فرصتی ارزنده می دانیم تا این مسیر را بهتر از گذشته و با موانع و مشکلات کمتر ، طی کنیم. در بخش پایانی این اطلاعیه تصریح شده است که باشگاه پرسپولیس در چند سال اخیر نه تنها از هر گونه بودجه دولتی بلکه از بسیاری درآمدهای معمول باشگاه ها که در دنیا مرسوم می باشد، بهره ای نبرده است.

همچنین سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال درباره تحقیق و تفحص نمایندگان مجلس شورای اسلامی از باشگاه استقلال، گفت: تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی به نفع باشگاه استقلال خواهد بود. خوب است نمایندگان محترم در جریان امور و اداره باشگاه استقلال قرار بگیرند. حضور کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس را در باشگاه استقلال به فال نیک می‌گیریم. از فرصتی که پیش آمده باید مسائل و مشکلات باشگاه استقلال را با نمایندگان محترم در میان گذاشته و با کمک مجلس محترم شرایطی فراهم شود تا باشگاه پرطرفدار و تاریخی استقلال بتواند بدون تکیه به دولت به عنوان یک باشگاه حرفه‌ای، خودکفا و روی پای خود بایستد و با استفاده از بخش خصوصی و حمایت هوادارانش، باشگاه بزرگ استقلال جایگاه واقعیش را پیدا کند و بتواند رضایت هوادارانش را بدست آورد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در پایان، افزود: خوشبختانه در زمان مدیریت آقای دکتر سلطانی‌فر در وزارت ورزش و جوانان و با حمایت ایشان کارهای بزرگی در باشگاه استقلال انجام گرفته که گزارش آن تقدیم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می‌شود.