امروز (سه‌شنبه) پس از مراسم تجلیل از ۶۳ باشگاه‌ برتر کشور، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران، درباره وضعیت سرپرست فدراسیون تیروکمان، بیان‌ کرد: در چند روز آینده سرپرست فدراسیون تیروکمان مشخص خواهد شد و ما برنامه‌ریزی های لازم را داریم تا انتخابات این فدراسیون در  کوتاه ترین زمان ممکن نیز برگزار شود.

او درباره  سمت کیومرث هاشمی در وزارت ورزش و جوانان نیز، بیان‌ کرد: صبر کنید، مشخص خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه‌  و در پاسخ به این سوال که می‌گویند کمپ تیم‌ ‌ملی در روسیه هزینه بسیار بالایی دارد و با این هزینه می‌توان کمپی را در آنجا احداث کرد، گفت‌: کسانی که این صحبت‌ها را می‌کنند خود مسئول حرفشان هستند. فیفا نظارت لازم را دارد و هزینه‌ها را فیفا تعیین می‌کند که چقدر می‌شود.

او همچنین درباره دیدارهای تدارکاتی تیم‌ ‌ملی و وزارت ورزش و جوانان، اظهار کرد: ما مرتبا پیگیر بازی‌های تدارکاتی تیم‌ ‌ملی از سوی فدراسیون فوتبال هستیم و تقریبا هر هفته‌ یک گزارش را از فدراسیون در این رابطه می‌خواهیم. در این‌ راستا توافقات خوبی نیز برای تیم‌ ‌ملی صورت گرفته است و پیش‌بینی های خوبی نیز انجام داده‌اند و ما پشتیبانی لازم را در این زمینه  از تیم‌ ‌ملی داریم.

سلطانی فر در ادامه‌ همچنین در پاسخ به این سوال که این که گفته می‌شود بودجه وزارت ورزش و جوانان را نصفه دریافت کرده‌اید، گفت‌: هر کسی که این را گفته است اشتباه کرده است.

وزیر ورزش و جوانان درباره مراسم تجلیل از باشگاه‌های ورزش کشور نیز، بیان‌ کرد: چند سالی است که مقام معظم رهبری سال‌ها را با نام "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال"  نامگذاری می‌کنند، در حال‌ حاضر  در شرایط خاصی قرار داریم. البته پس از برجام تهدیدها کاهش یافته است.  به خاطر برجام لازم است تا ما نیز در اقتصاد مقاومتی از تمام ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم و یکی از ظرفیت‌های مهم در ورزش کشور استفاده از بخش خصوصی است. امروزه باشگاه‌ها فعالیت خوبی را آغاز کرده‌اند و در زمینه اشتغالزایی زمینه خوبی فراهم شده است.