تایمز آو اسرائیل گزارش داد، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در برای شرکت در کنفرانس خبری مشترک با مایک پنس معاون رییس‌جمهور آمریکا که به تل‌آویو سفر کرده است، از «موضع سخت دولت آمریکا در قبال ایران» تشکر و قدردانی کرد.

نتانیاهو همچنین از واکنش رهبران اروپایی به اعتراض‌های اخیر در ایران انتقاد کرد و از رهبران جهان خواست تا با سیاست‌های کاخ سفید برای تغییر توافق هسته‌ای با ایران موافقت کنند.

وی افزود: من می‌خواهم از رییس‌جمهور ترامپ و مایک پنس معاون وی برای حمایت از مردم ایران (در اعتراض‌های اخیر این کشور) قدردانی کنم. این در حالی است که بسیاری در اروپا و نقاط دیگر به طرز تاسف‌باری سکوت کرده‌اند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که همواره از مخالفان توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ بوده است‌، در ادامه گفت: اسرائیل با دولت آمریکا هم عقیده است که توافق هسته‌ای با ایران یک فاجعه به شمار می‌آید به همین دلیل ما از سیاست‌های رییس‌جمهور ترامپ در قبال این توافق حمایت می‌کنیم.

نتانیاهو با تکرار ادعای بی‌اساس خود مبنی بر این‌که «این توافق به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را می‌دهد»، گفت: رهبران جهان هنوز این امکان را دارند تا از فرصتی که ترامپ به آن‌ها پیشنهاد داده استفاده و نقاط ضعف توافق هسته‌ای را برطرف کنند اما اگر آن‌ها این فرصت را از دست بدهند یا به تغییراتی ناچیز بسنده کنند به طور قطع اسرائیل از تصمیم رییس‌جمهور آمریکا برای خروج از این توافق بد و بازگرداندن تحریم‌ها (علیه ایران) پشتیبانی می‌کند.

معاون رییس‌جمهور آمریکا نیز روز دوشنبه در سخنرانی خود در پارلمان رژیم صهیونیستی با تکرار ادعای واهی و خصمانه واشنگتن علیه تهران، گفت که آمریکا اجازه دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای را نخواهد داد.

پنس همچنین توافق هسته‌ای با ایران را یک فاجعه خواند و بر موضع آمریکا مبنی بر اینکه اگر توافق اصلاح نشود، واشنگتن از آن خارج خواهد شد، تاکید کرد.

دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا هفته گذشته همزمان با ادامه تعلیق تحریم‌های ایران به کشورهای اروپایی اعلام کرد که اگر آنچه وی نقاط ضعف توافق می‌خواند را اصلاح نکنند، واشنگتن از این توافق خارج می‌شود.

به گزارش ایسنا این در حالی است که کسانی مانند ریچارد نفیو  مسئول پیشین آمریکایی گفته‌اند: من بسیار نگرانم که توافق هسته‌ای در می ۲۰۱۸ که تاریخ بعدی تمدید تعلیق‌ تحریم‌های ایران است، لغو شود؛ چراکه ترامپ فهرستی از درخواست‌های غیرمنطقی را مطرح کرده است که فکر نمی‌کنم هیچ اروپایی واقع‌گرایی با توافق کنگره به آن‌ها پاسخ دهد. یک واقعیت ساده آن است که ترامپ از برجام متنفر است و با وجود آن‌که آن را درک نکرده است، با این حال که مشاوران ترامپ همواره تلاش می‌کنند که او را وادار کنند تا واقع گرایانه‌تر به برجام نگاه کند اما به نظر نمی‌رسد که تلاش دائمی آن‌ها موثر واقع شود.

مقامات کشورمان نیز همواره تاکید کرده‌اند که بازبینی در برجام غیرممکن است و هرگونه اصلاح آن نقض این توافق محسوب می‌شود.

همچنین مقامات اروپایی نیز ضمن انتقاد از درخواست ترامپ در پی مذاکره مجدد برجام، بر لزوم حفظ این توافق بین‌المللی حمایت کردند.