حمله ارتش ترکیه به منطقه عفرین در شمال سوریه تحت عنوان شاخه زیتون و به فرماندهی سپهبد اسماعیل متین تمل ادامه دارد.

در نخستین روز به شکل حمله توپخانه‌ای و بمباران برخی مناطق در شمال سوریه توسط هواپیماهای نظامی ترکیه ادامه یافت و بنا به اعلام مقامات ترکیه از فردا با حمله نیروی زمینی ارتش این کشور ادامه می‌یابد.

بن‌علی ییلدریم نخست وزیر ترکیه بعد از حمله نیروهای این کشور به عفرین، هدف از عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه را پاکسازی منطقه از ظلم و ستم تروریست ها عنوان کرد و ادامه داد: ما در حال مبارزه با تروریسم هستیم و عملیات ما، مشروع است و نیروی زمینی ترکیه نیز فردا وارد عملیات خواهد شد.

 وی اظهار کرد: تاکنون ۹۵ درصد اهداف از پیش تعیین شده به طور دقیق مورد هدف قرار گرفته و حین این عملیات تنها تروریست ها هدف قرار می گیرند.

 بنا به اعلام ستاد کل ارتش ترکیه، در روز نخست این عملیات، ۱۰۸ مورد از مجموع ۱۱۳ موضع نیروهای پ.ی.د و پ.ک.ک در هفت منطقه از جمله پناهگاه و انبار مهمات آنها هدف قرار گرفته و به طور کامل منهدم شد.

ستاد کل ارتش ترکیه از مشارکت ۷۲ فروند جنگنده در این عملیات خبر داد و برخی رسانه های ترکیه، پایگاه هوایی اینجرلیک در استان آدانا در جنوب این کشور را محل اقدام نیروهای هوایی ترکیه در عملیات عفرین اعلام کردند.

   برخی رسانه های ترکیه نیز از کشته شدن بیش از ۱۰۰ تروریست وابسته به آمریکا در جریان عملیات شاخه زیتون ارتش ترکیه خبر دادند.