‌دکتر محسن یوسف پور در گفت وگویی با اشاره به وقوع آتش سوزی در جنگل های گیلان با توجه به وزش باد گرم، اظهار کرد: با توجه به ورود جریانات هوایی جنوبی و باد گرم در استان، متاسفانه آتش سوزی هایی سطحی طی دو روز اخیر در عرصه های جنگلی و ارتفاعات تعدادی از شهرستان های استان رخ داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان افزود: مناطق شوک در شهرستان رودسر،مازیان نقله بر، هرکیان، سیدان و نورالعرش در شهرستان رودبار، لیفکوخندان در شهرستان شفت، سراوان در شهرستان رشت و گردکوه، صالح بر، سوخته کوه،جیرگوابر و کته شال در شهرستان لاهیجان دچار حریق شدند.

وی با بیان اینکه آتش سوزی مجموعا در مساحت ۸.۵ هکتار اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: با تلاش به موقع پرسنل جان برکف منابع طبیعی، مامورین خدوم آتش نشانی و مردم منطقه، علی رغم صعب العبور بودن این مناطق آتش اطفا شد.

این مقام مسئول، از آحاد مردم عزیز و بزرگوار استان گیلان خواست، از روشن کردن آتش در عرصه های جنگلی و مراتع جدا خودداری کنند و گفت: مردم در صورت رویت و اطلاع از حریق های احتمالی و یا هر گونه دخل و تصرف در عرصه های جنگلی و مرتعی از جمله قاچاق چوب و تصرف اراضی ملی‌ با شماره تلفن ۱۵۰۴ تماس بگیرند.