دکتر خجسته حسینی‌نژاد با اشاره به وقوع پدیده گرد و غبار شدید در مناطقی از استان از روز گذشته، اظهار کرد: به دنبال وقوع این پدیده، از پیش از ظهر تا شب گذشته (۲۹ دی ماه) در مجموع ۱۳۷ نفر به علت داشتن مشکلات تنفسی، به بیمارستان‌ها و مراکز شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مراجعه کردند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۹ نفر در بخش‌های بیمارستانی و ۷۰ نفر در بخش اورژانس بیمارستان‌ها بستری و ۵۸ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: همچنان شاهد مراجعات مردم به مراکز درمانی تابعه دانشگاه به دلیل مشکلات تنفسی هستیم. بنابراین از شهروندان و بویژه گروه‌های حساس شامل کودکان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای یا مزمن صعب‌العلاج و سالمندان که بیشتر در معرض آسیب هستند، می‌خواهیم تا ثبات وضعیت هوا حتی‌الامکان از ترددهای غیرضروری و خروج از منازل خود اجتناب کنند.

حسینی‌نژاد با اشاره به وقوع پدیده گرد و غبار و بارندگی به طور همزمان در برخی شهرها، بیان کرد: این وضعیت فعلی هوا نیز خوب و مطلوب نیست. در زمان وقوع آخرین پدیده قبل از ۲۹ دی‌ماه، به دلیل درایت و هشیاری شهروندان، آمار مراجعات تنفسی به مراکز درمانی، کاهش قابل ملاحظه‌ای داشت و امیدواریم اکنون نیز این آمار کاهش یابد.