فاطمه قنادی اصل در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اهم فعالیت های مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: در ۹ ماهه نخست سالجاری یک هزار و ۱۷۰ نفر از دانشجویان، همکاران دانشگاهی و اعضای خانواده های آنان در این مرکز ویزیت شده اند. 

 

وی با بیان اینکه در این مدت ۲۷۲ نفر از افراد فوق الذکر از خدمات دندانپزشکی این مرکز استفاده کرده اند، افزود: همچنین ۶۳۵ نفر نیز از خدمات پرستاری شامل تزریقات، پانسمان، سرم تراپی، نوار قلب و کنترل فشار خون بهره مند شده اند. 

 

قنادی اصل با اشاره به ارائه خدمات مشاوره فردی در زمینه های مختلف از جمله تحصیلی، خانوادگی، مهارت های زندگی، مشاوره مذهبی و غیره گفت: در همین راستا کارگاه ها و دوره های مختلف آموزشی در زمینه های بهداشت روان و جسم ویژه کارکنان و دانشجویان در زمینه زندگی سالم، کنترل خشم، روش های صحیح مطالعه، ارتباط خوب، مقابله با افسردگی، فضای مجازی، کارگاه آسیب های شایع دانشجویی، سلامت، مهارت، نشاط و کارگاه پیشگیری از ایدز به میزان چهار هزار و ۲۴۶ ساعت برگزار شده است. 

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی از انجام فعالیت های مددکاری برای دانشجویان نیازمند خبر داد و تصریح کرد: کانون همیاران سلامت دانشگاه نیز راه اندازی شده و عضوگیری از دانشجویان انجام شده است و این کانون در حال حاضر دارای ۲۵۰ عضو فعال است. 

وی با بیان اینکه ۱۴ اتاق از اتاق های خوابگاه های دانشجویی به عنوان اتاق های نمونه بهداشتی انتخاب شده اند، خاطرنشان کرد: این مرکز در انجام طرح ملی سیمای دانشجو نیز مشارکت داشته است. در همین راستا ۲۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه جهت تبیین وضعیت سلامت دانشجویان فعالیت داشته اند. 

قنادی اصل از دریافت لوح تقدیر از وزارت کشور و استانداری اردبیل در خصوص مشارکت فعال در کمیته فرهنگی و پیشگیری استان خبر داد و افزود: کارگروه دانشجویی کمیته فرهنگی-پیشگیری مبارزه با مواد مخدر استان نیز به صورت فعال در حال فعالیت است. 

رئیس مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از برگزاری مسابقات بهداشت روان در سطح دانشگاه خبر داد و ادامه داد: طرح کارنامه سلامت دانشجویان و شناسایی دانشجویان در معرض خطر و نیازمند کمک نیز به صورت الکترونیکی و همزمان انجام مصاحبه و در صورت نیاز مداخله برای دانشجویان در معرض خطر اجرا شده است. 

وی با اشاره به برگزاری ایستگاه های سلامت، خاطرنشان کرد: این طرح اردیبهشت ماه سالجاری با مشارکت ۲۸۰ نفر از دانشجویان در خصوص چکاب قند خون و اندازه گیری قد و وزن انجام شد. 

قنادی اصل با اشاره به استقرار مشاور در خوابگاه های دانشجویی برادران و خواهران، گفت: در همین راستا برای اولین بار ۲۳ نفر از مشاوران مجرب در حوزه های مختلف بهداشت روان و جسم به صورت روزانه نسبت به ارائه مشاوره به دانشجویان اقدام می کنند. 

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این مرکز روزهای اداری از ساعت ۷:۳۰ صبح الی ۱۶ عصر به ارائه خدمات به دانشجویان، همکاران دانشگاهی و خانواده های آنان می پردازد، افزود: در این مرکز خدمات بخش مشاوره به صورت کاملا رایگان و خدمات بخش درمان با حداقل تعرفه صورت می گیرد.