در معاملات امروز، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۲۰ هزار ریال افزایش ۱۴ میلیون و ۳۶۰ هزار ریال فروخته شد اما هر نیم سکه با ۱۰ هزار ریال افت ۷ میلیون و ۱۷۰ هزار ریال عرضه شد.

همچنین هر ربع سکه با ۱۰ هزار ریال کاهش ۴ میلیون و ۱۳۰ هزار ریال در ویترین طلافروشی ها قرار گرفت اما سکه گرمی ۱۰هزار ریال رشد کرد و ۲ میلیون و ۷۹۰ هزار ریال فروخته شد.

در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا ۴ دلار و ۱۹ سنت ریزش داشت و یک هزار و ۳۱۵ ریال و ۱۰ سنت قیمت گذاری شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار ایران با ۳ هزار و ۹۲۰ ریال عقبگرد یک میلیون و ۳۶۸ هزار و ۳۴۰ ریال به فروش رفت.

**تغییرات بازار ارز

در بازار ارز آزاد، امروز هر دلار آمریکا ۱۲۰ ریال کاهش داشت و ۴۳ هزار و ۸۳۰ ریال به فروش رفت اما هر یورو با رشد ۳۰ ریالی ۵۳ هزار و ۴۳۰ ریال و پوند انگلیس با ۶۰ ریال رشد ۶۰ هزار و ۱۱۰ ریال عرضه شد؛ هر درهم امارات نیز با ۱۰ ریال افزایش ۱۱ هزار و ۹۵۰ ریال فروخته شد.

در سامانه نظارت ارز (سنا) نرخ هر دلار آمریکا ۴۳ هزار و ۲۴۰ ریال، یورو ۵۲ هزار و ۴۶۷ ریال و درهم امارات ۱۱ هزار و ۹۰۴ ریال اعلام شده که بیانگر میانگین قیمت فروش آنها در صرافی های مجاز سراسر کشور است.