گروهی متشکل از احزاب مختلف در پارلمان اروپا معتقدند که ترک بازار واحد اروپایی می‌تواند به فقیرتر شدن بریتانیا منتهی شود و باعث شود که رای‌دهندگان در زمینه رای به خروج این کشور از اتحادیه اروپا تجدید‌نظر کنند.

بنابر گزارش روزنامه انگلیسی گاردین،شماری از نمایندگان پارلمان اروپا تاکید دارند که هر گونه توافقی میان «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا و ترزا می باید شامل ماندن در بازار مشترک و اتحادیه گمرکی باشد.

این افراد که از نمایندگان انگلیسی پارلمان اروپا هستند در نامه‌ای ضمن تشریح مسایل برای «ترزا می» نخست وزیر انگلیس و «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر خاطرنشان کرده‌اند که موضوع باقی ماندن در بازار داخلی از زمان برگزاری همه‌پرسی تاکنون تقویت شده است. آنها از ترزا می خواسته‌اند که روش خود را تغییر دهد که تا سال ۲۰۲۰ در بازار واحد اروپایی بماند.

در این نامه آمده است: «بهترین راه برای تامین امنیت بریتانیا این است که به اروپا نزدیک بماند و در بازار واحد حضور داشته باشد.»

به تازگی، «تونی بلر» نخست‌وزیر اسبق انگلیس که از مخالفان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست، به مردم این کشور هشدار داد که زمان برای جلوگیری از وقوع برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) از دست می‌رود. بلر که در سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ رهبر حزب کارگر و نخست وزیر انگلیس بود گفت که این کشور بعد از خروج از اتحادیه اروپا، فقیرتر و ضعیف‌تر خواهد شد.

بریتانیا (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلندشمالی) سال ۲۰۱۶ با برگزاری همه پرسی برگزیت به نتیجه رسید از اتحادیه اروپا خارج شود اما مذاکرات خروج سال ۲۰۱۷ آغاز و تا ماه مارس ۲۰۱۹ فرصت دارد به نتیجه برسد.