سید عباس صالحی در گفت‌وگو با ایسنا درباره اقدامات انجام شده از سوی دولت جهت کنترل و کاهش نرخ کاغذ در بازار، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت کاغذ مطبوعات از حدود ۳۹۰۰ تومان به ۳۳۰۰ تومان کاهش داشته اما هنوز انتظار دولت در زمینه کاهش قیمت تامین نشده است.

وی با اشاره به نقش افزایش قیمت جهانی کاغذ و همچنین افزایش قیمت ارز در داخل در وضعیت بازار کاغذ، خاطرنشان کرد: در راستای اقدامات دولت در این زمینه همه تقاضاهای واردات کاغذ از گمرکات ترخیص شده و همچنین ارز مبادله‌ای برای واردات کاغذ تخصیص یافته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حال حاضر در بانک‌ها موضوعی به عنوان توقف درخواست کاغذ مطرح نیست و شرایط اطمینان‌آورتری در این بازار حاکم شده است، با این وجود باید تلاش کنیم که به واردات کاغذهای درخواستی تسریع بخشیم تا قیمت این محصول کاهش یابد.

صالحی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تصمیم مدیران روزنامه جامعه فردا به عدم انتشار این روزنامه، خاطرنشان کرد: هر نشریه‌ای که ایجاد شود دریچه‌ای برای اطلاعات و آگهی است اما امروزه زیرساخت‌های اقتصاد مطبوعات در شرایط پیچیده‌تری قرار گرفته است. طبیعتا این روزنامه نیز گرفتار چنین شرایطی شده است.

وی تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه تلاش‌هایی کرده است و این تلاش‌ها را ادامه می‌دهد و امیدوار است که تعداد روزنامه‌ها افزایش یابد و از تعداد آنها کاسته نشود.