علیرضا رزم حسینی در هفتمین مجمع عمومی توسعه کرمان که با حضور شخصیت های برجسته استان و مسئولان کشوری و استانی در پایتخت برگزار شد، ضمن قدردانی از تمامی گروه ها و احزاب سیاسی در توسعه استان، همگان را به اتحاد برای توسعه بیش از پیش استان دعوت کرد.

وی با تاکید براینکه همگان با اتحاد و دست در دست هم کرمان را خواهیم ساخت، یادآورشد: همانگونه که در دوران دفاع مقدس نفر به نفر، سینه به سینه در جمع مردم حضور یافتیم و آنان را توجیه کردیم و همین امر موجب جانفشانی مردم غیور ایران برای دفاع از کشورشان شد، باید با پیروی از اندیشه دفاع مقدس و مقام معظم رهبری موجبات توسعه استان کرمان را فراهم آوریم.

استاندار کرمان با گرامیداشت یاد و خاطر آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی حق بزرگی بر گردن انقلاب دارد که باید مشی اعتدالی ایشان در جامعه نهادینه شود.

رزم حسینی از نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در توسعه استان کرمان سخن به میان آورد و تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از مفاخر استانی و ملی است، ضمن آنکه آیت الله هاشمی رفسنجانی حمایت خود را از استان کرمان هیچگاه دریغ نکرد و در انجام تعاملات در مسیر توسعه بسیار راهگشا بود.

وی با تاکید بر اینکه تلاش مسئولان دولتی در استان کرمان طی دولت یازدهم در جهت اتحاد و وحدت بوده است، گفت: با تدوین منشور اخلاقی و سیاسی طی دولت تدبیر و امید در استان کرمان، همگان به این باور رسیده اند که یکی از طلایی ترین دوران سیاسی در وحدت و همدلی در استان کرمان پس از انقلاب حکم فرماست.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه شعار «ولایت و توسعه» امروز به شعار و باور همه مردم کرمان تبدیل شده و توانسته است توفیقات خوبی را در استان ایجاد کند، افزود: بیش از ۴۰۰ میتینگ سیاسی در استان کرمان طی چهار سال گذشته بدون هیچ گونه نزاع و درگیری برگزار شده است.

رزم حسینی یادآورشد: طی چهار سال دولت تدبیر و امید در استان کرمان حتی یک کنسرت لغو نشد و هیچگونه خوراکی برای شبکه های معاند نظام ایجاد نکرد بلکه بیشترین برنامه‌های فرهنگی و هنری در کرمان برگزار شد.

گفتگوی چهره به چهره با جوانان معترض

وی با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر در سطح کشور، تصریح کرد: شورای تامین استان این موضوع را با تدبیر راهبری کرد و در نخستین تجمعات شخصا به اتفاق جمعی از اعضای شورای تامین استان در محل حاضر شده و با جوانان معترض چهره به چهره به گفتگو پرداختم.

رئیس شورای تامین استان کرمان از دستگیری تعداد محدودی در تجمعات اخیر که در پشت صحنه برای شبکه های معاند نظام خوراک تهیه می کردند و یا لیدر و محرک آشوب های اخیر بوده اند، خبر داد و تصریح کرد: با تدبیر صورت گرفته هیچ تخریب و خسارتی به اموال عمومی در کرمان گزارش نشده است.

رزم حسینی آرامش سیاسی حاکم در استان کرمان را حاصل سیاست های دولت تدبیر و امید دانست و تصریح کرد: دولت تدبیر و امید مظلوم واقع شده بنابراین همگان باید بپذیریم که این دولت برآمده از رای مردم است و دولت نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می شود.

وی از دولت تدبیر و امید به عنوان دولتی اعتدالی، توسعه گرا و خردگرا نام برد و تصریح کرد: این دولت با حجم بالای بدهی ها و مشکلات اقتصادی کشور را تحویل گرفت و در نهایت به توفیقات خوبی دست یافت.

استاندار کرمان با تاکید براینکه طرح مثلث توسعه اقتصادی با هدف انسجام بخشی بین ارکان حکومت (نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، سرمایه گذاران و دولت) مطرح شد، تصریح کرد: نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی طی دوره گذشته اصولگرا بودند و این در حالیست که در این دوره اکثرا اصلاح طلب هستند اما این موضوع کوچکترین خدشه ای به طرح مثلث توسعه اقتصادی وارد نکرد.

رزم حسینی با تشریح و تبیین اقدامات دولت تدبیر و امید در استان کرمان، از انعقاد ۷۵ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه اقتصادی در استان در قالب طرح مثلث توسعه اقتصادی و تحقق ۴۱ درصد از آن خبر داد و گفت: طی مدت فعالیت دولت تدبیر و امید، در مجموع ۳ هزار میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی و فاینانس در استان کرمان انجام و در حال انجام است.