صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،با بیان اینکه گزارش کار‌گروه ویژه این کمیسیون درباره زلزله اخیر کرمانشاه تا پایان دی ماه تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود، گفت:پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه، بررسی و جمع‌بندی‌های لازم درباره این گزارش در کمیسیون انجام شده و گزارش جهت قرائت در صحن علنی مجلس آماده می‌شود.

وی با بیان اینکه برای تدوین این گزارش اعضای کارگروه ویژه کمیسیون ۲ بار به صورت میدانی از مناطق زلزله زده بازدید کرده‌اند، افزود: همچنین برای تدوین گزارش مذکور از گزارشات و آمار‌های سایر دستگاه‌های مربوطه هم استفاده شده است.

سخنگوی کمسیون عمران مجلس با بیان اینکه در این گزارش وضعیت امداد به زلزله زدگان اشاره شده است، اظهار داشت: میزان خسارات به بخش‌های زیر ساختی، سازه‌ها و ساختمان‌های دولتی و خصوصی، بررسی دلایل تخریب بیمارستان‌ها و همچنین تخریب مسکن مهر نیز از دیگر محور‌های این گزارش است.

بدری تصریح کرد: مشخصات زلزله، مشخصات و ویژگی‌های ساختمان‌ها، گستره تلفات جانی و مالی، از دیگر بخش‌هایی هستند که در این گزارش به آنها پرداخته می‌شود.