رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: تشکیلات قضایی با بکارگیری کلیه ظرفیت‌های قانونی موجود در سطوح مختلف، با اخلال‌گران در نظم و امنیت عمومی برابر مقررات قانونی، قاطعانه برخورد خواهد کرد.

غلامحسین اسماعیلی در هشتمین نشست شورای معاونین دادگستری کل استان تهران در سال جاری، ضمن تبریک میلاد عیسی ابن مریم و فرارسیدن سال نو میلادی با بیان روایتی از امام رضا (ع) به نقل از پدر بزرگوارشان، حضرت امام موسی کاظم(ع) با این مضمون که اگر کسی می‌خواهد قوی‌ترین انسان‌ها باشد به منشأ قدرت الهی توکل نماید، طی سخنانی اظهار کرد: قوی بودن و توانمند بودن جزو صفات حضرت حق است و قدرت او لایتناهی می‌باشد چه در آفرینش، چه در اداره جهان هستی و چه در خلق سایر مخلوقات، از طرف دیگر بندگان خدا در باطن خویش به دنبال کسب قدرت هستند، اما نباید فراموش کرد که قدرت انسانی محدود می‌باشد، فلذا صرفاً در صورت اتصال به منشأ لایزال قدرت الهی می‌تواند توانمندی لازم را به دست آورد.

وی افزود: در جوامع دینی و اسلامی هر چه از این منشأ اصلی فاصله بگیریم به سرعت دچار سستی خواهیم شد و لازم است به فوریت خود را مورد ارزیابی قرار دهیم و می‌طلبد در زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی و... لحظه به لحظه و آن به آن خود را به منشأ اصلی قدرت الهی نزدیک‌تر نماییم، در آن صورت دیگر کسی توان مستولی شدن بر ما را نخواهد داشت.

اسماعیلی در ادامه خاطرنشان کرد: بحمدالله موضوع انتقال واحدهای قضایی در تهران به ساختمان‌های خاصه جدیدالاحداث به خوبی انجام شده و مراحل پایانی خود را سپری می‌کند و لازم است از عنایات ریاست محترم قوه قضائیه و مدیران ستادی قوه و همچنین همکاران قضایی و اداری و نیز پرسنل ستادی در بخش‌های مختلف به نحو ویژه تشکر نمایم، کار بزرگ و تحولی عظیم شکل گرفت، مستحدثات موجود حدود یکصد و پنجاه هزار متر مربع می‌باشد و این در حالی است که تا قبل از این میزان مساحت ابنیه ملکی ۱۲۰ هزار متر مربع بوده است و در آینده‌ای نزدیک نیز پروژه‌های ساختمانی دیگری من جمله ساختمان محاکم تجدیدنظر استان افتتاح شده و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. قابل ذکر است که در جابجایی‌های صورت گرفته به نحوی عمل شد که در روند رسیدگی به پرونده‌ها خللی وارد نشود.

اسماعیلی بار دیگر بر حضور بموقع همکاران در محل کار خود تأکید و اظهار کرد: با توجه به مرتبط شدن سیستم حضور و غیاب با سیستم پرداخت حقوق در قوه قضائیه و نیز یکپارچه شدن ارزشیابی همکاران، لازم شد که بخشنامه‌ای برای تبیین این موضوع صادر و ابلاغ گردد. بهرحال، ما وظیفه داریم برابر با قانون رفتار کنیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به ادامه تشکیل جلسات کاربردی مدیریتی افزود: این جلسات در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت و بطور قطع می‌تواند برای ارائه موفقیت‌ها و حل برخی مشکلات مربوط به واحدهای قضایی مفید و ارزشمند باشد.

اسماعیلی به حوادث اخیر در کشور اشاره و اظهار کرد: اگر تصور کنیم که فتنه ۸۸ به پایان رسیده و دیگر نیازی به گرامیداشت حماسه عظیم نهم دی نیست، این خود یک فتنه به شمار می‌رود و تقارن حوادث تلخ اخیر با سالروز حماسه نهم دی حاکی از این است که این حوادث توسط دشمنان اسلام و کشور از پیش طراحی شده و البته مردم با بصیرت ما در برابر آشوبگران و کسانی که به اموال عمومی لطمه می‌زنند با رعایت هوشیاری، قاطعانه خواهند ایستاد و عده‌ای قلیل نمی‌توانند در برابر ملت غیور ایران اسلامی، تاب مقاومت داشته باشند و تشکیلات قضایی نیز با بکارگیری کلیه ظرفیت‌های قانونی موجود به ویژه قضات شجاع و با انگیزه در سطوح مختلف، با اخلال‌گران در نظم و امنیت عمومی برابر مقررات قانونی، قاطعانه برخورد خواهد نمود.

در ادامه این نشست، چند تن از حاضرین در جلسه گزارشاتی از حوادث اخیر ارائه نمودند و در پایان آقایان جلالی و فاضل حسینی که با حفظ سمت خود به عنوان رؤسای دادگستری شهرستان‌های ری و شهریار، ابلاغ معاونت قضایی دادگستری استان تهران دریافت کرده‌اند به عنوان اعضای جدید شورای معاونین معرفی شدند.