سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت راه‌های کشور گفت: در حال حاضر در محورهای بابل و رامسر شاهد بارش باران و در محورهای اهر - تبریز و تبریز - بستان آباد شاهد مه گرفتگی هستیم. سایر محورهای مواصلاتی کشور از ترافیکی روان برخوردار هستند.

وی با اشاره به افزایش حجم ترافیک محورهای شمالی کشور در ساعات آینده افزود: انتظار داریم در محور چالوس - کرج و آمل به تهران در محور هراز، امروز ترافیک سنگین و نیمه سنگین را شاهد باشیم، لذا از شهروندان تقاضا می‌کنیم با توزیع زمان سفر خود بتوانند طول مدت سفر خود را کاهش دهند.

وی تاکید کرد: پلیس راه در آمادگی کامل به سفر می‌برد تا بار سفر برگشتی مسافران به سمت تهران را مدیریت کند. از ساعت ۱۵ تا ۲۴ امروز نیز محورهای چالوس و هراز محدودیت تردد خواهند داشت و در صورت لزوم این زمان تمدید خواهد شد.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور در خصوص محدودیت های ترافیکی امروز و فردا در محورهای مواصلاتی کشور گفت: تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه مورخ ۲۹ آذرماه سال جاری تا ساعت ۶ روز شنبه مورخ دوم دیماه سال جاری از محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران –  سمنان –  مشهد و بالعکس ممنوع است. در محور کندوان نیز تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز جمعه مورخ اول دیماه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ روز جمعه مورخ اول دیماه از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه خواهد بود. همچنین تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.  

وی افزود: در محور هراز نیز تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز جمعه مورخ اول دیماه از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت ۱۵ تا ۲۴ همان روز با اعلام مأموران پلیس راه در محل، از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) بصورت یکطرفه خواهد بود. در محور هراز تردد کلیه تریلرها کماکان ممنوع می‌باشد. تردد کلیه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۲۹ آذرماه و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۴ روز جمعه مورخ  اول دیماه از محور هراز ممنوع است.

وی ادامه داد: در محور فیروزکوه نیز تردد کلیه تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز جمعه مورخ اول دی ماه از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.