سید‌محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت در رابطه با آلودگی هوا و اختصاص بخشی از قیمت افزایش حامل‌های انرژی به گسترش حمل‌و‌نقل عمومی، گفت: امروز در دولت یکی از موضوعاتی که خیلی وقت ما را گرفت بحث آلودگی هوا بود. رییس‌جمهور تکالیفی برای محیط‌زیست مشخص کرد که شورا را زود‌تر تشکیل دهند و تصمیمی بگیرند و گفتند تصمیماتی را که شما بگیرید من پشتیبانی می‌کنم که حتما اجرا شود.

اهم صحبت‌های رییس دفتر رییس‌جمهور به قرار زیر است:

*رییس‌جمهور دستور دادند که همه وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذی ربط تلاش و همکاری کنند که آلودگی هوا کاهش پیدا کند. موضوعات دیگری مطرح است که وقتی دولت درآمد دارد باید به حمل و نقل عمومی بیشتر بپردازیم که این هم بحث شد با اصل این ایده مخالفتی نیست.

*در لایحه بودجه که به مجلس ارسال شد در رابطه با اشتغال جوانان تاکید بسیاری وجود دارد. چون این مساله جزء قول‌های انتخاباتی رییس‌جمهور است. به هرحال رییس‌جمهور گفتند دولت تابع نظر اکثریت مردم است و اگر مردم در رابطه با بودجه حرفی دارند، در اتاق شیشه‌ای بگویند.

*رییس‌جمهور به رییس سازمان برنامه و بودجه گفتند که به نظرات مردم عنایت کنند بر این اساس قرار بر این است، با همفکری مجلس در این خصوص گام بر می‌داریم.

*درحال حاضر اتفاقاتی افتاده که قیمت ارز بالا رفته است و در نتیجه آقای سیف تحت فشار قرار گرفتند که این فشار هم از طرف جامعه و هم از طرف بخش‌های مختلف است.

*تعدیل قیمت ارز نیازمند این است که دستگاه‌های مختلف و مردم با بانک مرکزی همکاری کنند. اینکه یکباره خبری که پایه و اساسی ندارد مطرح شود، خوب نیست و این درحالی است که ما می‌گوییم این خبر درست نیست. آقای سیف به کار خود ادامه می‌دهند و هیچ تصمیمی در ریاست جمهوری و نه در جای دیگر برای تغییر ایشان وجود ندارد.

*ما در بودجه سال آینده بخش قابل توجهی را برای طرح تحول سلامت در نظر گرفته‌ایم و همزمان رییس‌جمهور دستورالعملی به هاشمی وزیر بهداشت ابلاغ کردند که کمی صرفه‌جویی کنید به نوعی که به مردم نیازمند آسیب وارد نشود. از وقتی مشمولین طرح بیمه سلامت بیشتر شدند و پرداخت‌ها پایین آمد به نوعی آن پیش‌بینی روز اول و آنچه درحال حاضر اتفاق می‌افتاد قابل مقایسه نیست. یکباره مراجعات به پزشک و آزمایشگاه‌ها بالا رفت و باید ساماندهی شود.